«
Ethereum

Ünlü analist Raoul Pal, Ethereum’un (ETH) önümüzdeki aylarda mevcut 3.427 dolarlık fiyatından yüzde 480 artarak 20.000 dolara yükselebileceğini düşünüyor. Yeni bir Bankless bölümünde, eski Goldman Sachs yöneticisi, önde gelen akıllı sözleşme platformu için 20.000 dolarlık fiyat tahminine nasıl ulaştığını açıkladı.

“ETH fiyat tahminim 20.000 dolara civarında bir seviye oldu. Tek yaptığım, ETH grafiğini Bitcoin 2017 tablosuna eşlemek. Bu, mükemmel çalıştı ve bize 20.000 dolar seviyesini gösterdi. Bu tam anlamıyla bilimsel bir yöntem değil, ama bana doğru gibi geliyor.”

Bu ayın başlarında Pal, ikinci en büyük kripto para biriminin temellerindeki değişiklikler sayesinde ETH arzının gelecekte azalması ile beraber Ethereum’u “en büyük ticaret fırsatı” olarak nitelendirmişti.

“Temel olarak, Ethereum dalgalanması piyasadaki yüzde 13’lük bir kısma dayanıyor. Diğer her şey kilitleniyor (staking) ve saklanıyor (hodl). Arzı daha da azaldı. Yani arz daha düşük.”

Pal, Ethereum’un Mart 2022’den önce bu fiyat hedefine ulaşabileceğini açıkladı. Bitcoin’e (BTC) bakan Pal, önde gelen kripto para biriminin de önümüzdeki aylarda yükselebileceğini söyledi.

“Ayrıca Bitcoin fiyatını 2013 ile karşılaştırdım. Oldukça benzer görünüyorlar. Günlük grafiklere, regresyon analizi ve bunun gibi şeylerle Bitcoin ile yapabileceğim bir sürü yol var. Genel olarak konuşursak, 250.000 ila 400.000 dolar arasında bir yerde olduğunu düşünüyorum ve uzatılmış bir döngü elde edersek bir milyon dolar seviyesine ulaşabilecektir.”

Ünlü analist, BTC’nin bu rallisini körükleyebilecek iki büyük olayı da açıkladı.

“Unutmayın, yılın son üç ayında genellikle 5 ila 10 kat artış oluyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine bile ulaşamadık, ancak diyelim ki Bitcoin 60.000 dolardan 5 kat arttı, bu 350 bin dolar demek. Bir ETF’ye (borsada işlem gören fon) sahip olmak üzere olduğumuzu düşünürsek, bu yıl sonu için çok normal bir ralli olur. Ve eğer haklıysam, merkez bankasının daha fazla baskıya yöneldiğini görebiliriz. Bu yıl daha fazla para basamayabilirler, ancak bunun hakkında konuşmaya başlayacaklar. Bu iki şey tek başına Bitcoin’i 350.000 dolara çıkarmak için yeterli.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *