«
Altcoin

CoinMarketCap’ten edindiğimiz verilere göre son 2 ay içerisinde en çok yükseliş gösteren 5 altcoin, sırasıyla Axie Infinity (AXS), Terra (LUNA), Avalanche (AVAX), Perpetual Protocol (PREP) ve Audius (AUDIO) oldu.

Kripto para borsasında geçtiğimiz 2 aylık süreçte en fazla yükseliş yaşayan altcoin’ler şu şekilde:

  1. Axie Infinity (AXS)
  2. Terra (LUNA)
  3. Avalanche (AVAX)
  4. Perpetual Protocol (PERP)
  5. Audius (AUDIO)

Axie Infinity (AXS): Axie Infinity aslında Android telefonlar, iPhone’lar ve bilgisayar üzerinde oynayabileceğiniz bir oyundur. Diğer oyunlardan farklı olarak oyunun içerisinde NFT sistemi bulunmaktadır. Oyunu oynayarak NFT kazanabilirsiniz ve devamında bunu gelire dönüştürebilirsiniz. AXS, son 2 ayda yüzde 1821,62 gibi devasa bir oranda artarak 71,20 dolar seviyesine yükseldi.

Terra (LUNA): Terra, farklı sınırlarda ödeme yapılmayı kolaylaştıran ve kendi token’ı olan LUNA’yı kullanan bir blok zinciridir. Aynı zamanda stabilcoin kullanarak düşük transfer masrafları ve anında ödeme gibi fırsatlar da sunmaktadır. Terra, son 2 ay içerisinde yüzde 411,58 artarak 31,21 dolar seviyesine yükseldi.

Avalanche (AVAX): AVAX, blok zinciri ağını güvence altında almak, eşler arasında para aktarımı yapmak ve Avalanche platformunda yeni ağlar oluşturmak için ortaya çıkan bir kripto paradır. Avalanche’ın kurucusunun da Türk bilgisayar uzmanı Profesör Dr. Emin Gün Sirer olduğunu belirtmekte de fayda var. AVAX, son 2 ayda yüzde 298,44 yükselerek 46,95 dolara çıktı.

Perpetual Protocol (PERP): Perpetual Protocol, bir Virtual Automated Market Maker (Sanal Otomatik Piyasa Yapıcı) kullanan ve bütün dijital paraları barındıran, merkeziyetsiz kontrat protokolüdür. PREP, son 2 ay içinde yüzde 266,37 yükselerek 16,76 dolar seviyesine çıktı.

Audius (AUDIO): Audius, sosyal medya özellikleri taşıyan, blok zinciri mantığıyla çalışan, merkeziyetsiz bir müzik yayınlama hizmeti sunmaktadır. Sanatçılar, takipçiler ve geliştiricilerin oluşturduğu açık kaynaklı bir topluluk tarafından yönetilen ve AUDIO isimli kendi kripto parasına sahip bir platformdur. AUDIO, son 2 ay içerisinde yüzde 248,25 oranında artış yakalayarak 2,45 dolar seviyesine yükseldi.

Kaynak: https://bitcosar.com/

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *