«
Btc-Eth

Kripto para bilgi platformu Santiment, bu hafta yaşanan düzeltmenin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzerindeki etkisini açıkladı. Blok zinciri analitik firması, hem yükseliş hem de düşüş işaretleri fark ettiğini söyledi.

“Bazı teknik analiz yapan analistlerin güçlü destek olarak 38 bin dolar belirlediğini gördüm. Diğer tarafta, düşüşten sonraki saatlerde bir ‘dipten satın al’ diye tweet seli gördüm. Büyük şirketlerin zincir üzerindeki ve sosyal faaliyetlerine bakıldığında, şu an için ‘iyi haber, kötü haber’ türünde bir durum gibi görünüyor.”

Santiment, Ethereum’un bireysel adreslerden, bilinen borsa cüzdanlarına geçtiğini ve bunun potansiyel satış baskısına işaret ettiğini söylüyor.

“Ağ verileriyle başlayarak, dünkü düşüş, boğalar için olumlu bir işaret olabilecek bazı zayıf el titremesi işaretleri bıraktı.”

Firma, Bitcoin ağının gerçekleşen kar/zararın (PNL) iki ayın en düşük seviyesine düştüğünü ve bu da BTC sahiplerinin zararına satış yapabileceğini söyledi.

“Mayıs-Haziran düzeltmesi sırasında Bitcoin için birkaç yerel dip çevresinde benzer ‘teslimiyet’ düşüşleri gördük.”

Ortalama Ethereum ücreti, şimdiye kadarki en yüksek ikinci noktasına ulaştı. Santiment, bunun gibi ücret artışlarının potansiyel bir dip gösterge olduğunu söylüyor çünkü bunların panik satışları ve “kağıt el” teslimiyetlerinden kaynaklanabileceğini, ancak NFT furyasının da artan ETH ücretlerine katkıda bulunabileceğini söyledi.

Santiment’e göre, “satın al” ve “dip” ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlar, perakende yatırımcılar arasında daha fazla yükseliş eğilimi ile ilişkili olan düzeltmenin ortasında artmaya başladı.

Firma, Bitcoin’e yönelik ortalama sosyal duyarlılıkta bir artış gördüğünü ve bunun lider kripto paranın fiyatını nasıl etkileyebileceğini açıkladı.

“Genel olarak, perakende tarafında kısa vadede bir sorun olabileceğini kanıtlayabilecek bir miktar düşüş sonrası heyecan var gibi görünüyor. Sadece ‘dipten satın al’ çağrılarındaki önceki ani artışlara bakın ve sık sık erken geldiklerini fark edeceksiniz (sırasıyla Nisan ve Mayıs aylarında olduğu gibi) ve kalabalığın nihayet doğru olduğu kanıtlanmadan önce başka bir bacakta eşlik etme eğiliminde olduklarını göreceksiniz.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *