«
Kripto-Analiz

Geçen hafta, çoğu kripto paranın uzun vadeli desteklerinden kaynaklanan genel iyileşme aşamasına bir engel oldu. Böylece, Uniswap ve Aave, zayıf bir yön trendi sergilerken %61.8’lik direnç seviyelerinden ayrıldı.

Öte yandan, XRP hafif bir düşüş tercihi ile aşağı kanalda bir kırılma başlattı.

XRPXrpusdt 2022 01 02 17 35 48 Baybilen Kripto Haber

XRP, 20 Aralık’ta yükselen üçgen (beyaz) patlak verdikten sonra yükselen bir kamada (sarı, ters formasyon) yükselişini destekledi. Alt, 23 Aralık’ta üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştığı için bu aşamada %22.95’lik bir yatırım getirisi gördü.

1,01 dolar direnci beş haftadan fazla güçlü kaldığından, fiyat hareketi aşağı kanalda (beyaz) geri çekildi. O zamandan beri XRP, 31 Aralık’a kadar %20.95’lik bir geri çekilme kaydetti. Bu arada, 20-SMA (kırmızı) ve 50-SMA (yeşil) düşüş eğilimine sahipti.

Şimdi, 50-SMA, fiyat aşağı kanaldan çıktığında boğalar için acil bir test seviyesi olarak duruyordu.

Basın zamanında, XRP 0,8421 dolardan işlem görüyordu. RSI, daha yüksek çukurları işaretledikten sonra orta çizgiye yakın sallandı. Ancak, geri çekilme hacimleri (kırmızı), son zamanlardaki toparlanma hacimlerinden daha yüksek görünüyordu. Ayrıca, DMI bile düşüş eğilimi gösterdi.

Uniswap (UNI)

Uniusdt 2022 01 02 18 07 41 Baybilen Kripto Haber

Uzun vadeli düşüş çizgisi nihayet 13.98 seviyesindeki 11 aylık kritik destekten geri döndü. 10 Kasım’da iki ayın en yüksek seviyesine ulaştığından beri UNI, pazar liderlerini takip etti ve istikrarlı bir şekilde geriledi.

Sonuç olarak, alt, 17 Aralık’ta yukarıda belirtilen işaretten tersine çevrilene kadar değerinin neredeyse yarısını kaybetti.

Yükselen kama (beyaz), altın %61.8 Fibonacci seviyesinden bir düşüş gördü. Bu düşüş, Kontrol Noktasında (kırmızı) 17.07$’a yakın destek buldu. Şu anda alt, iki aydan fazla bir süredir en yüksek likiditeyi sunan bir bölgede işlem görüyor. Böylece, Squeeze Momentum Göstergesi, düşük volatilite aşamasını gösteren siyah noktalar yanıp söndü.

Basın zamanında alt, 17.37 dolardan işlem gördü. RSI simetrik bir üçgen oluşturdu ve bir önyargı önermekten kaçındı. Üstüne üstlük, ADX, UNI için zayıf bir yön eğilimi gösterdi.

AAVE

Aaveusd 2022 01 02 18 26 07 Baybilen Kripto Haber

Alt, 20 Aralık’taki kritik 170 dolarlık destekten düşüşünü tersine çevirdi. 28 Aralık’ta altı haftanın en yüksek seviyesine ulaşana kadar şaşırtıcı bir şekilde %76,79’luk bir yatırım getirisi (20 Aralık’ın en düşük seviyesinden) gördü.

O zamandan beri, ayılar, 4 saatlik grafikte simetrik bir üçgen işaretledikten sonra fiyat hareketi düştüğü için daha uzun bir zaman diliminde %61.8 Fibonacci direnci sağladı.

Basın zamanında, AAVE 24 saatlik %1.7’lik bir kazanç kaydettikten sonra 256.948$’dan işlem gördü. RSI orta çizgiye yakın dalgalandı ve tarafsızlığı parladı. OBV artan satın alma baskısını teyit ederken, Hacim Osilatörü son büyüme aşamasında daha yüksek zirveler işaretleyemedi.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *