«
Xrpppp

Son birkaç haftadır kripto para piyasasında genel bir yükseliş hakim. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 50.000 doları aşması ile birlikte pek çok kripto para birimi piyasadaki bu yükselişten nasibini aldı. Ancak Ripple’ın XRP’si henüz elle tutulur bir artış yaşayamadı.

Ripple (XRP) Neden Yükselmiyor?

Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP’de tatmin edici bir artış yaşanmamasının, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki henüz sonuçlanmayan davanın payı oldukça büyük.

Ripple ile SEC arasında bir süredir devam eden dava nedeni ile yatırımcılar XRP’ye yatırım yapmakta çekinceli davranıyor. SEC tarafından menkul bir varlık olmamakla suçlanan XRP, bu yönüyle yatırımcılarını en çok mağdur eden kripto para birimleri arasında başı çekiyor.

Öte yandan XRP yatırımcıları Ripple tarafından duyrulan büyük ortaklıklarla birlikte gözlerini XRP fiyatına çeviriyor olsa da yapılan ortaklıklar XRP fiyatına çok fazla etki etmiyor. Öyle ki, bugüne kadar yapılan pek çok büyük ortaklık anlaşmasının XRP fiyatını olumlu yönde etkilememesinin nedeni şirketlerin aktarımları yapmak için XRP kullanmıyor olmaları olabilir.

Ripple (XRP) Güncel Durum

Xrp 1 Baybilen Kripto HaberPopüler altcoin uzun bir aranın ardından geçtiğimiz haftalarda 1 dolar barajını geçti. Piyasadaki son düşüşle birlikte 0.52 dolarlara gerileyen XRP, piyasanın yönünü yeniden yukarıya çevirmesi ile birlikte 11 Ağustos tarihinde 1 doları yeniden aşmayı başardı.

Uzun bir süre 1 dolar için mücadele eden XRP, 1 dolar bandında seviyede destek bulduktan sonra yeni bir yükseliş trendi başlatarak son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1.33 dolara dokundu. Bununla birlikte fiyat bir düzeltme yaptı ve yeniden 1 dolara kadar geriledi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *