«
Balina

Öncelikle Hodl nedir? Kripto para borsasında kullanılan kelimelerden bir tanesi olan HODL, ingilizce tutmak anlamına gelen hold kelimesinin anlamını taşır. HODLing olarak da kullanılan bu ifade, kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalara rağmen kullanıcıların birikimlerini uzun vadeli elinde tutması anlamına gelir.

On-chain verileri sunan WhaleStats, en büyük ilk 1.000 Ethereum (ETH) balinasına yönelik son işlemleri aktarıyor ve en çok hangi altcoin’in balinaların odağında olduğunu paylaşıyor. WhaleStats, yakın zamanda attığı bir tweet’te, popüler meme coin Shiba Inu’nun (SHIB) en büyük 1.000 Ethereum yatırımcısı tarafından tutulan ilk 10 coin’in arasında yer aldığını bildirdi. Peki, listede başka hangi coin’ler var?

 

WhaleStats, balinaların tuttuğu coin’leri paylaştı: SHIB de listede

WhaleStats, Shiba Inu’nun (SHIB) şu anda en büyük 1.000 Ethereum yatırımcısının, yani balinaların  en çok tuttuğu ilk on kripto para biriminin arasında olduğunu bildirdi. Bu sırada, meme coin’in yatırımcılarının sayısında rekor seviyeye ulaşıldı. WhaleStats’a göre, piyasa değeri ile en büyük ikinci meme coin SHIB, bir süredir balinaların listesinde yer almıyordu. Ancak, geri döndü.

Balinalar olarak adlandırılan bu büyük kripto para yatırımcıları tarafından tutulan toplam Shiba Inu sayısı, 54.655.355.431 SHIB tokenı, yani 1.591.886.983 dolara çıktı. Bu, SHIB’in, balinaların kripto para portföylerindeki ağırlığının yüzde 16.15 olduğu anlamına geliyor.  SHIB, dolar açısından değeri ile bakıldığında da en büyük yatırım olarak öne çıkıyor.

 

Borsa tokenları, balinaların en çok yatırım yaptığı altcoin’ler arasında yer alıyor

Söz konusu listede SHIB, Ethereum’dan sonra ikinci sırada geliyor. Balinalar, 121.4 milyon dolarlık Ethereum’a sahip ve ortalama tutulan miktar 40.675 coin. Balinaların elinde tuttuğu en büyük üçüncü token, 1.5 milyon ile FTX borsasının tokenı FTX Token (FTT) oldu. Bunun ardından ABD dolarına sabitlenmiş olan stablecoin’ler USDC ve USDT geldi. Altıncı sırada, OKEx’in utility tokenı OKB yer alıyor.

OKB’yi, Bitpanda Ecosystem Token (BEST) takip ediyor. Sekizinci olarak, Crypto.com’un CRO tokenı yer alıyor. Yani, balinaların genellikle borsaların çıkardığı tokenlara yatırım yaptığını söylemek mümkün. Son olarak Decentraland (MANA) 304 bin dolar ile dokuzuncu, Polygon (MATIC) ise 230 bin dolarlık token ile balinaların tercih ettiği coin’ler listesinde sonuncu sırada yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *