«
Uruguay-Senator

Uruguaylı Senatör Juan Satori, kripto para birimini düzenlemek için bir yasa tasarısı sundu.
Senatör, ülkedeki kripto benimsemeyi araştıran büyüyen bir politikacı listesine katılıyor.
Teklif, kripto varlıkların herhangi bir yasal girişimde yasalarca kabul edilmesini amaçlıyor.
Uruguaylı Senatör Juan Satori, kriptoyu yöneten ve firmaların kripto ödemelerine izin vermesine izin veren bir yasa önerdi. Ayrıca, Senatör, Güney Amerika ve İspanyolca konuşan ülkelerde ana akım kripto benimsemeyi araştıran büyüyen bir politikacı listesine katılıyor.

Ancak Senatör Satori, kriptonun El Salvador’da olduğu gibi yasal ihale olarak kullanılmasını tavsiye etmiyor. Açıklığa kavuşturmak için, kripto dostu Senatör 4 Ağustos’ta tweet attı,

Bugün, Uruguay’da sanal para birimlerinin üretimi ve ticarileştirilmesi ile ilgili işletmelerde meşru, yasal ve güvenli bir kullanım oluşturmayı amaçlayan, dünyada öncü olan bir yasa tasarısını sunuyoruz.

Bu nedenle teklif, kripto varlıklarının herhangi bir yasal girişimde yasa tarafından onaylanması ve kabul edilmesi gerektiğini vurguluyor. Ayrıca, geçerli bir ödeme aracı olarak hizmet edecekler. Bunun üzerine, finansal erişime ilişkin bir yasa çıkarılacaktır.

Öte yandan, Uruguay’daki Ulusal iktidar partisine ait Senatör, Senato’daki 30 sandalyenin 10’una sahip. Ayrıca, tasarının geçmesi halinde, otorite kripto kullanan firmalar için üç lisans verecek.

İlki, firmaların finansal olmayan işlemler dışında aracılar (borsalar) gibi herhangi bir kripto varlıkla ticaret yapmasına izin verecek. İkinci lisans, onaylanan tarafın kripto varlıklarını saklamasına, tutmasına veya korumasına izin verecek. Son olarak, üçüncüsü, finansal özelliklere sahip kripto varlıklarının veya hizmet belirteçlerinin verilmesini sağlayacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *