«
Jeson Derulo

ABD’li ünlü şarkıcı, Haziran ayında bu altcoin’e yatırım yaptıktan sonra fiyatı uçtu. Amerikalı söz yazarı, şarkıcı ve dansçı Jason Derulo bugün kripto paralara, özellikle de Haziran ayında Solana’ya (SOL) yatırım yaptığını ve bunun harika bir yolculuk olduğunu açıkladı.

Jason Derulo’nun Bu Altcoin’e Yaptığı Yatırım Çok Kazandırdı

Memnuniyetini attığı bir tweet’te dile getirdi.

 

Twitter Baybilen Kripto Haber

Ünlü şarkıcı, SOL’e yaptığı yatırımın tutarını paylaşmasa da, son üç ayda ne kadar değer kazandığını göz önünde bulundurarak büyük kar elde ettiğinin kesin olduğu söylenebilir.

Haziran ayında Solana 25 ila 41 dolar arasında işlem görüyordu. Solana, Ağustos ayında piyasayı kasıp kavurdu ve 4 Eylül 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 150 dolara ulaşmadan önce Dogecoin’i tahtından indirerek, piyasa değeri sıralamasında 7. sıraya yerleşti. Tıpkı şu anda SOL yatırımının tadını çıkaran Jason gibi, geçen yıl Ekim ayında 6 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan eski hip hop sanatçısı Logic, BTC’leri hala cüzdanında duruyorsa yüzde 250’nin üzerinde kar ettiğini söyleyebiliriz.

Çoğu Ünlü NFT’leri Tercih Ediyor

Ancak yukarıda bahsedilen ünlü sanatçıların aksine, bu yıl kripto para piyasasına giriş yapan ünlülerin çoğu, 2021’in başından bu yana piyasada kaydedilen muazzam büyüme sayesinde NFT’lerin yolundan gitti. Ünlüler, sanatçılar, spor kulüpleri, müzisyenler ve diğerleri ya kendi dijital sanat koleksiyonlarını çıkarıyor ya da mevcut koleksiyonları satın alıyor.

Geçen ay, NBA ikonu ve üç kez şampiyon olan Stephen Curry, 180.000 dolara benzersiz bir nadirlikte bir Bored Ape NFT’sini satın almıştı. Benzer şekilde, ünlü hip hop devi ve 15 Grammy ödüllü Marshall Bruce Mathers III (AKA Eminem) Ağustos ayında kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu. Üç kez FIFA Dünya Kupası şampiyonu olan Pelé’nin kariyerindeki efsanevi anların NFT koleksiyonu olarak piyasaya sürüleceği ve gelirin yüzde 90’ının hayır kurumlarına bağışlanacağı açıklanmıştı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *