«
3680115336
Ripple (XRP), SEC davası nedeniyle çalkantılı bir dönem geçiriyor. Yatırımcılar, davanın sonucunu beklerken, XRP ise yatay yönde hareket etmeye devam ediyor.

Ripple (XRP), Şubat’a kadar 0,77 doların altında kalabilir

Daha önce tahmin edildiği gibi, XRP’nin 1 dolara ulaşma şansı oldukça zayıftı. XRP, bunun için gerekli olan seviyeleri geri alamadı. Bu durum, 14 gün önce, altcoin 5 gün içinde yüzde 23.61 oranında ralli yaptığı zaman da gerçekleşti. O zamandan beri, XRP ayıların eline geçti ve şu anda yüzde 23,22 düşüşle 0,74 dolardan işlem görüyor. Devasa fiyat düşüşü tüm kazanımları geçersiz kılmakla kalmadı, aynı zamanda uzun süredir devam eden 0,77 dolarlık desteği dirence çevirdi. En son böyle bir olaya tanık olduğumuzda, XRP önümüzdeki 47 gün boyunca bu seviyenin altında kaldı. Kripto para analisti Aaryamann Shrivastava’ya göre bu model tekrar ederse, XRP’nin 24 Şubat’a kadar 0,77 doların altında kalmasını bekleyebiliriz.
 XRP’nin 0,51 dolara düşmesinin önündeki tek destek şu anda 0,71 dolar.  Fiyat hareketi de bu desteği geçersiz kılarsa, fiyat muhtemelen 0,51 dolara kadar inecektir.  Ve öyle görünüyor ki, yatırımcıların bir kısmı, Aralık ayının başlarında kâr satışı yaparak ve ardından 2022’nin başında ilk zarar işaretini dikkate alarak altcoin’deki pozisyonlarından çıkarak kendilerini korumuş gibi görünüyor. Nitekim bu 2 durum da kümülatif olarak 1 trilyondan fazla gün satışlarıyla tüketildi. Satışlar o zamandan bu yana durdu ve XRP’ninel değiştirme oranı düştüğü için bir kez daha HODLing’e geri dönüldü. Ayrıca makrodaki düşüş, XRP ağındaki büyümeyi de önemli ölçüde yavaşlattı. İleriye dönük olarak, XRP’nin daha fazla düşmemesi daha geniş pencerede piyasanın durumuna veya harici bir yükselişe bağlı olacak. Bunun dışında şimdilik XRP’den uzak durmak en iyi tercih gibi görünüyor.

”Yatırımcılar, XRP tokeninin kontrol edilme ve ihraç edilme şekline bağlı olarak şirketi menkul kıymetler dolandırıcılığı iddiaısyla mahkemeye veren SEC’e karşı Ripple (XRP)’ın başarılı olup olmayacağına dair bahis yaparken, XRP şu anda hala bir kumar gibi algılanıyor.”

Bana göre, stablecoin’lerin yaygın olarak benimsenmesiyle XRP için kullanım durumu ciddi şekilde azaldı ve Ripple, daha geniş iş hedeflerine ulaşmak için XRP tokenına bağımlı değil. Ripple’ın SEC ve XRP’nin geleceğine karşı şansı konusunda daha iyimser olanlar var. Allnodes CEO’su Bokyo-Romanovsky, kripto para biriminin kısa vadeli beklentileri konusunda düşüşte olsa da, Ripple’ın uzun vadede SEC korkusundan kurtulacağına inanıyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *