«
Ukrayna-Kripto

Cuma günü, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov, yeni yasa kabul edildiğinde ülkede yasal olarak kripto ile ödeme yapmanın mümkün olacağını bir röportajda paylaştı. Şu an itibariyle, ‘sanal varlıklarla ilgili yasa taslağı’ şimdi ikinci okumada hazırlanıyor.

Ukrayna, son birkaç aydır kripto para birimlerini ve sanal Grivnayı yasallaştırmaya hazırlanıyor. Açıkçası, yeni sanal varlıklar yasası kabul edildikten sonra, Ukrayna sakinleri ülkede yasal olarak kripto ticareti yapabilir ve harcayabilir.

Vurgulamak gerekirse, kripto sahipleri bu haberden bir takım faydalar elde edecek. Yatırımcı koruması sağlayacak ve kripto varlıklarını yasal olarak beyan etmelerine izin verecek. Dahası, mevzuatın sanal varlıkları hükümet ve toplum için ortak bir fenomen haline getirmesi bekleniyor.

Taslak, kripto para birimlerinin ülkede bir ödeme aracı olduğunu açıkça belirtmiyor. Ancak, satın alma işlemlerine izin verilir. Ukrayna para birimi – Grivnaya anında dönüşüm sağlayan bir aracı aracılığıyla kripto ile ödeme yapmak yasal olacaktır. Aslında, bugün Ukrayna’daki mevzuat dolar cinsinden ödeme yapmanıza izin vermiyor, ancak dolar kartı ile yapılan alışverişlerde kolayca ödeme yapabilirsiniz.

Bornyakov’a göre, borsalar ayrıca düzenleyiciler tarafından kontrol edilecek olan Ukraynalılara hizmet sağlamak için izin almak zorunda kalacak. Prosedürün çok daha basit olacağı için bunun bir lisans rejimi olmadığını vurguladı. Ekledi,

“Sanal varlıklara sahip işin küresel olduğunu anlıyoruz, bu nedenle Ukrayna’da kayıt için koşullar belirlersek kripto borsaları ülkemize girmeyecek.”

Hatırlanabilir, sanal varlıklar faturası geçen Aralık ayında ilk okumada oylandı. O zamandan beri revize edildi ve bu Haziran ayında Meclis Dijital Dönüşüm Komitesi nihai olarak kabul edilmesini tavsiye etti.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *