«
Dogeman
Dogecoin (DOGE), son iki ay ralli için birçok fırsat yakaladı. Ancak, bu fırsatların neredeyse tamamı kalıcı ve tatmin edici bir boğa koşusuna dönüşemedi.

Üçlü tepe formasyonu belirdi: Düşüş bekleniyor

Dogecoin’deki ortaya çıkan satın alma baskısındaki son artış azalıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, yatırımcılar DOGE’deki fiyat düşüşünün devam etmesini bekleyebilir. Dogecoin, 10 Ocak ile 14 Ocak arasında yaklaşık yüzde 61 arttı ve 0,216 dolara ulaştı. 30 Kasım 2021’den bu yana DOGE, bu bariyeri üç kez yeniden test ederek üçlü tepe formasyonu oluşturdu. Bu teknik oluşum, bir tepeden dönüş formasyonu anlamına gelit ve bir yükseliş trendinin sonunu dolayısıyla da bir düşüş trendinin başlangıcına işaret eder. DOGE’nin daha yükseğe çıkamadığı son iki seferde, yüzde 25’i aşan düzeltmeler meydana geldi.
Şimdiye kadar, DOGE yüzde 17 düştü ve şu anda 0.182 dolar ile haftalık direnç bariyerinin altında işlem görüyor. Artan satış baskısı, muhtemelen Dogecoin fiyatını 0.163 dolardaki haftalık destek seviyesine indirecektir. Bur noktada Dogecoin bir temel oluşturmaya ve bir yükseliş trendi denemeye çalışabilir, ancak bu pek olası görünmüyor. Bu nedenle, yatırımcılar DOGE fiyatının, 0.15 dolar bariyerini tekrar ziyaret etmesini bekleyebilir. Bazı durumlarda, 0.128 dolar seviyesi destek tabanı anlamlı bir yükseliş trendi başlamadan önce yeniden test edilebilir. Öte yandan, Dogecoin fiyatı 0.194 dolardaki engeli aşar ve 0.215 doların üzerinde dört saatlik bir mum kapanışı yaparsa, daha yüksek bir zirve yaratacaktır.

Tesla, Dogecoin ödeme sistemini resmen onayladı

Tesla, ödeme yöntemi olarak Dogecoin (DOGE)’i kabul edeceğini resmi olarak duyurdu. Elon Musk, DOGE ile Tesla satın alınabileceğini doğruladı. Üç gün önce ortaya atılan iddiaların ardında, Tesşa’dan resmi açıklama geldi. Şirket, yaptığı açıklamada ”Tesla Shop’ta DOGE kullanarak Tesla satın almak için bir “Dogecoin cüzdanına” ihtiyacınız olacak. DOGE ile ödeme yaparken, Dogecoin’i transfer etmek üzere cüzdanınıza bağlanmanız için ödeme sayfasında Tesla Dogecoin cüzdan “adresi” hem alfanümerik kod hem de QR kod formunda görüntülenecektir. Dogecoin’in Tesla’nın DOGE cüzdanına doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamak alıcının sorumluluğundadır.” ifadelerini kullandı. Tesla ayrıca, tüm uygun Tesla ürünlerinin Dogecoin cinsinden fiyatlandırılacağını belirtti. Bu fiyata, vergiler de dahil olacak.
Tesla, ödeme yöntemi olarak yalnızca Dogecoin’i kabul ettiklerini de onaylıyor. Şirket, “Tesla yalnızca Dogecoin’i kabul ediyor. Tesla, diğer dijital varlıkları kabul etmiyor. Satın alma işleminizi Dogecoin ile yaptığınızdan emin olun. Başka herhangi bir dijital varlığın gönderilmesi, varlıkların kaybolmasına veya yok olmasına neden olabilir. Tesla’ya gönderilen Dogecoin dışı dijital varlıklar, alıcıya iade edilmeyecektir.” açıklamasını yaptı. Tesla CEO‘su Elon Musk, Aralık ayı ortasında Dogecoin’in ödemeler için Bitcoin’den daha uygun olduğunu belirtmişti. Elon Musk, Tesla’nın Dogecoin’i kabul edeceğini Aralık ayında teyit etmişti. Musk, birkaç kez DOGE’yi desteklediğini söyledi. Twitter’daki mesajları sayesinde tokenin piyasa değeri 25 milyar dolara yükselmişti.
Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *