«
Twitter-Crypto

Bitcoin, sadece bir aldatmaca gibi görünüyor” dedi Bay Donald Trump. “Bunu sevmiyorum çünkü dolar ile rekabet eden başka bir para birimi.” Eski ABD başkanı, kripto dolandırıcılığı ve diğer birçok isimle anılan birçok büyük çocuktan sadece biri.

Neredeyse başından beri, ABD hükümeti dijital varlıkların hayranı değildi. Senato’dan ABD’li politika yapıcılara kadar neredeyse herkes, artan kripto para birimi kullanımının sunduğu sorunları çözmek istiyor. Ancak kripto endüstrisi düzenleyicilere zor anlar yaşatıyor gibi görünüyor.

Son zamanlarda, Biden yönetimi vergi kaçakçılığına son vermek istiyor ve bir endişe alanı olarak kriptoyu işaret ediyor. Geçen hafta ABD Hazinesi, Başkan Joe Biden’in önerdiği Amerikan Aileleri Planının bir parçası olarak kripto raporlamasında önerilen değişiklikleri duyurdu.

Ayrıca plan, firmalar ve kripto borsaları için yeni bir kural getirmeyi amaçlıyor. Ayrıca, adil piyasa değeri 10.000 ABD Doları veya daha fazla olan herhangi bir kripto işlemini IRS’ye bildirmelerini istemeyi amaçlıyor.

Bunu takiben bir Twitter hesabı, hükümetin kripto endüstrisini nasıl bir tehdit olarak gördüğünü ancak şimdi bundan kar etmek istediklerini tweetledi.

Her zamanki gibi, çoğu ABD hükümetinin pozisyonuyla ilgili tweet’e tepki gösterdi. Başka bir Twitter hesabı dedi ki,

ABD Hükümeti bir monolit değildir. İçinde Bitcoin ve kriptonun yeniliklerini takdir eden pek çok insan var. On yıldan fazla bir süredir kolay olanı değil doğru olanı yapan pek çok karar verici. Bu tür basit konuşmalar onları uzaklaştırır.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *