«
Jack-Dorsey

Jack Dorsey, bitcoin satın alma ve satma alanını fethettikten sonra, merkezi olmayan bir bitcoin borsası kurmaya odaklanıyor.

Square ve Twitter CEO’su Cuma günü, TBD’nin yeni bölümünün merkezi olmayan bir bitcoin değişimi kurmayı planladığını tweetledi. Bu nedenle, yeni bölüm Square’in bir yan kuruluşu olacak ve açık bir geliştirici platformu oluşturmaya odaklanacak.

CEO, 5,6 milyonluk güçlü Twitter topluluğuna seslenerek şunları tweetledi:

#Bitcoin için merkezi olmayan bir borsa oluşturmak için açık bir platform oluşturmamıza yardımcı olun.

Dorsey’in tweet’i aslında TBD girişimine liderlik eden Mike Brock’a bir yanıttı. Ayrıca bununla ilgili ayrı ayrı tweet attı:

Bunu takiben, TBD’nin tamamen kamuya açık olarak geliştirilmesi ve açık kaynak ve açık protokol olması planlandığını da kaydetti. Sonuçta, Bitcoin etrafında inşa edilmiş tamamen izinsiz ve merkezi olmayan bir hizmet yapmayı amaçlıyor. Bununla birlikte, amaç hala kullanıcılara BTC ile fiat para birimi değişimi için çeşitli rampalar sağlamaktır.

Daha geçen ay, Dorsey, Square’in daha önce gözaltına alınmayan, merkezi olmayan finansal hizmetler sunmasını sağlayan yeni bir iş kurma planlarını paylaşmıştı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *