«
Kripto

Twitter NFT dünyasına katılıyor. Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından Twitter, resmi hesabından bir dizi NFT yayınlayacağını açıkladı. Kurucu Jack Dorsey birinci tweetini 2.9 milyon dolara satmasının akabinde, yeni koleksiyon, fiyatsız olmasına karşın merakla bekleniyor.

Twitter 140 fiyatsız NFT yayınlıyor

Çarşamba günü resmi hesabından NFT koleksiyonunu tanıtan Twitter platformu, paylaşımında “140 kankamıza 140 NFT” formunda ekleme yaparak, samimi bir lisanla takipçilerine seslendi.

Ek olarak, toplumsal medya platformu, 59 milyondan fazla takipçisi olan resmi Twitter hesabının bio’sunu “dropping NFTs all day (bütün gün NFT’leri düşürmek)” formunda değiştirdi. Yedi modülden oluşacak koleksiyon, Ethereum tabanlı NFT’lerin ticareti için tanınan bir pazar olan Rarible’da listelenecek.

Koleksiyon toplumsal medya temalı

Yoğunlukla, Twitter göndermeleri içerek serinin: bir modülü Jack Dorsey’in birinci tweet’ine atıfta bulunurken, oburu Twitter logosunun evrimini gösteriyor. Ayrıyeten, takas edilemez tokenler olarak da bilinen NFT’ler, bir Blockchain’de kayıtlı kendi dataları olan bir varlık tipidir.

Dijital sanatı, müziği, tweet’leri ve çabucak hemen her tıp içeriği kapsayabilir ve bir varlığın sahibini ve enderliğini kanıtlamak için kullanışlıdır. Birebir vakitte dijital olarak kullanılmaları dışında, fizikî modüller içinde kullanılabilirler.

Dorsey, NFT dünyasını yakından takip ediyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz aylarda NFT dünyasına giriş yaptı. Cent platformu aracılığıyla birinci tweet’inin tokenize edilmiş bir versiyonunu yayınlayan Dorsey, Jay-Z ile birlikte yürüttüğü müzik yayını platformu Tidal’a atıfta bulunarak, NFT’lere olan ilgisini de açıklama fırsatı buldu.

Ek olarak, kurucu ismin açıklamaları, NFT’lere olan asıl ilgisinin Bitcoin ile başladığını doğruladıktan sonra geldi (NFT’lerin Bitcoin’de bulunabilmesine karşın, Twitter’ın kesimleri Ethereum’da sergilenecek). Günlük 200 milyondan fazla faal kullanıcıya sahip olan platform, dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformlarından biridir. Bu nedenle, koleksiyon milyonlarca kullanıcıya saniyeler içinde duyuruldu. Sanat meraklıları aktifliği yakından takip ediyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İkaz: Kriptokoin.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un müsaadesine natüreldir. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öbür tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara karşıt biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

 

Bu yazı Kripto Koin’den alıntılanmıştır.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *