«
Tesla-Doge-Header

Milyarder iş insanı  Elon Musk, 2019 yılında Twitter üzerinden Shiba Inu ırkı temalı bir meme paylaşmış ve Dogecoin’e atıfta bulunmuştu. Kitleleri harekete geçiren, teşvik eden, etkileyen ve sürükleyen bir isim olarak Elon Musk, lider kripto para Bitcoin’in yanına Dogecoin’i koydu.

Tesla ve DOGE

İlk olarak geriye baktığımızda Tesla, 24 Mart’ta Bitcoin‘i ödeme yöntemlerine eklemişti. Bunun akabinde Bitcoin fiyatı 60.000 dolara kadar tırmanmış ve tarihi seviyelere yaklaşmıştı. Ancak daha sonra Bitcoin’in çevre modeli nedeniyle Musk, ödemelerin askıya alındığını aktarmıştı. Bitcoin ödemelerinin askıya alınması ile tam kapanmayan kapı, Musk’ın çevre modelinin iyileştirilmesi durumunda tekrar BTC kabulüne yönelik açıklamasıyla aralanmıştı.

 

Tesla Doge Elon Baybilen Kripto Haber

 

Yakın bir zamana gelecek olursak Tesla CEO’su Elon Musk, 14 Aralık’ta attığı bir tweet’te Tesla’nın bazı ürün ödemeleri için Dogecoin’i kabul edeceğini duyurmuştu. DOGE adına bu büyük haber, ödeme aracı olarak kullanım durumunu ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl birçok kez Musk’ın yol açtığı pump ve dump hareketi gören Dogecoin, artık daha stabil bir hale büründü. Ödeme yöntemi olarak Dogecoin‘i tercih eden Musk, bu topluluk projesinde gelişime yönelik bazı hamleler de yaptı.

 

Neden Dogecoin?

Bu konuya tabiki kesin bir yanıt bulunamaz ancak bazı fikirler de yürütülebilir. Elon Musk karizmasının yanı sıra mizacı da milyarder ismin üstündeki etiketlerden biridir. Dogecoin’in bir şaka kripto para birimi olarak ortaya çıkması, ciddiyet kavramından uzak durması ve tamamen topluluğa bağlı olması belki de Musk’ı ona iten sebeplerdendi.

Belki de Musk, PR çalışması için en uygun seçeneği Dogecoin olarak görmüştü. Karşısında, yanında veya arkasında kimsenin durmadığı bu projede bulunan kara mizah, milyarder ismi ve beraberinde milyonlarca kişiyi sürükledi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *