«
Doge-Tesla

Elektrik otomobil üreticisi Tesla geçtiğimiz Aralık ayında Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıklamıştı.

Tesla CEO’su Elon Musk Twitter hesabından yapılan paylaşım ile bu haberi duyururken, Tesla’nın hangi ürünleri için Dogecoin ödemesi kabul edeceğini açıklamamıştı.

Twitter’da Tree of Alpha isimli bir yazılım mühendisi The Block ile yaptığı röportajı alıntılayarak Tesla’nın Dogecoin ödeme seçeneğini üç gün önce test etmek için eklediğini söyledi. Tree of Alpha isimli mühendis Tesla’nın kaynak kodunu analiz ettiğini ve şirketin DOGE’yi ödeme seçeneği olarak test ettiğinden emin olduğunu ifade etti.

 

“Kodların çoğu, Tesla’nın ödemeleri işlemek için kullandığı en son Javascript dosyalarında zaten mevcut, ancak Dogecoin ile ilgili kısım ne olursa olsun boş görünüyor. Bu nedenle hiçbir zaman gösterilmiyor. (temelde kodu üretimde test etmenin bir yolu)”

 

Mühendise göre, Dogecoin ile ödeme seçeneği şu anda çoğu kişinin görmediği “gizli bir özellik” durumunda bulunuyor.

DOGE seçeneğinin test çalışmaları esnasında nasıl göründüğüne dair bir resim de paylaşıldı:

Tesla Web Site Baybilen Kripto Haber

 

Mühendis, ayrıca Tesla’nın kripto ödemelerini işlemek için “crypto_continue.html” sayfasını tekrar çevrimiçi hale getirdiğini de belirtti. Dogecoin hayranı olan Tesla CEO’su Elon Musk, 2021 yılının Mart ayında da ödemeler için Bitcoin’i desteklediğini açıklamıştı. Ancak Mayıs ayında, çevresel endişeler nedeniyle araç ödemeleri için Bitcoin kabul etmeyi bıraktığını açıklamıştı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *