«
Xlm

Stellar (XLM) ile Ethereum Blockchain’i Arasında Bağlantı Sağlayacak Bir Köprü Oluşturulacak

Proje ile birlikte Stellar ile Ethereum ağındaki DeFi ekosisteminde bulunan yatırımcıların arasında bağlantı kurulması amaçlanıyor. Ethereum ağında bulunan DeFi tokenlerinin benimsenmesi ve kullanım alanları ile ilgili büyük gelişmeler yaşanıyor ve oluşturulacak bağlantı köprüsü sayesinde XLM’nin de kullanım alanları ve coine olan talep artabilir. Starbridge projesi ile birlikte Stellar Blockchain’i ile Ethereum ağı arasında bir bağlantı oluşturulacak.

Bilindiği üzere Stellar bazı finansal sistemlerde kullanılıyor ve bu varlıklar borsalarda itibari para birimleri ile takas edilebiliyor. Yeni bağlantı ile birlikte kullanıcılar varlıklarını Ethereum ağına taşıma ve Ethereum ağındaki varlıklarını da Stellar’a taşıma imkanına kavuşacak. Geliştiricilerin açıklamasına göre Starbridge projesinde çift taraflı işlemlerin yapılabilmesi için yerel varlıklar ve wrapped varlıklar olmak üzere iki tip varlık kullanılacak.

Xlm Coin Baybilen Kripto Haber

Yerel bir varlık Stellar Blockchain’ine gönderildiğinde bu varlık bir kontrat içerisinde kilitlenecek. Geliştiriciler, çok sayıda operasyon ile birlikte ağ üzerinde merkeziyetsizlik oluşturulacağını ve her bir operatöre benzersiz bir anahtar sağlanacağını belirtti. Oluşturulacak köprünün dizaynında tamamlanamayan ya da başarısız olan işlemlerin geri döndürülmesi mümkün olacak. XLM geliştirici ekibi Starbridge projesinin halen geliştirilme aşamasında olduğunu ve küresel finans sisteminde Stellar’ın rolünü güçlendireceğini söyledi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *