«
Blockchain

1 Ocak’ta, popüler bir Japon video oyun şirketi olan Square Enix’in CEO’su Yosuke Matsuda, şirketin NFT, metaverse ve blockchain oyun teknolojisi için gelecek planlarını vurgulayan bir yeni yıl mesajı yazıp yayınladı. Mektup herkese mutlu bir yeni yıl dilerken, metaverse, NFT, bulut bilişim ve blockchain teknolojisi gibi gelişen teknolojilerin rolüne övgüde bulundu.

CEO, 2021’i meta verinin ne olduğu ve ne tür iş fırsatları sunduğu hakkında küresel bir sohbete ilham veren meta veri dünyası yılı olarak kabul etti. Yöneticiye göre, Facebook’un adını ‘Meta Platform Inc’ olarak değiştirmesi, metaverse’in bir moda olmadığını, burada kalacağının bir göstergesi. Matsuda, genişletilmiş gerçeklik (XR) teknolojisindeki gelişmelerin, bulut ve 5G’nin artan şekilde benimsenmesinin, blok zinciri teknolojisinin ve diğer gelişen teknolojilerin hepsinin meta verinin varlığına yol açtığını düşünüyor.

Ancak bu tür değişiklikler 2022’de şirketin iş ortamı için ne anlama geliyor? Matsuda, Square Enix’in bu heyecan verici teknolojilere aktif olarak dahil olma planlarını açıkladı. Yönetici Mayıs 2020’de kabul etti, firma AI, bulut ve çok oyunculu ve tek oyunculu blok zincir oyunlarını şirketin yatırımlar için temel öncelikleri olarak belirleyen orta vadeli bir iş stratejisi başlattı.

CEO, şirketin daha yüksek kaliteli deneyimleri ve performans kazanımlarını iyileştirmek için eğlence AI ve bulut projelerine yatırım yapmayı planladığını belirtti. Ayrıca firmanın kendi kendini idame ettiren oyun büyümesini sağlamak için blockchain oyunlarına odaklanmak istediğini belirtti. Ona göre, bu, oyuncuların en sevdikleri oyunlarla etkileşim şeklini değiştirecek ve NFT’lerin ve oyna-kazan kripto mobil oyunlarının önemini vurgulayacaktır.

Blockchain Oyunlarına Yatırım Yapmak
Square Enix’in blok zinciri oyun projeleri geliştirmeyi planladığı geliştirme, çeşitli video oyun şirketlerinin bu tür teknolojileri aktif olarak sektörün geleceği için önemli olarak görmeye başladığı bir zamanda geliyor.

Ubisoft, blockchain ortamına ilgi duyan ilk büyük video oyunu yayıncısıydı. Son birkaç yıldır şirket, kripto para oyun prototiplerini deniyor ve yeni başlayanları destekliyor. Ancak şimdi oyun şirketi, Tezos üzerinde çalışan yeni bir girişimde ana iş bölümlerinden birinde NFT’leri uyguluyor. Bugün, Ubisoft Quartz platformu, oyuncuların Tezos blok zincirinde NFT olarak belirtilmiş oyun içi öğeleri kazanmalarına ve satın almalarına olanak tanıyor. Son zamanlarda, NBA ve FIFA gibi oyun sporları franchise’larının arkasındaki şirket olan Electronic Art, NFT’ler ve oyna-kazan modeli gibi yeni teknolojilerin oyun endüstrisinin geleceğinin bir parçası olduğunu kabul etti.

Hong Kong merkezli bir oyun yazılımı şirketi olan Animoca Brands gibi diğer oyun firmaları, blok zinciri tabanlı oyunlara aktif olarak yatırım yapıyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *