«
Bitcoin-Ödeme

Kripto paraların her geçen gün daha fazla kabul görmesi bir tesadüf değil. Artık sporcuların ödemelerinde de Bitcoin kullanılıyor. UFC, yaklaşan PPV etkinlikleri için dövüşçülere Bitcoin cinsinden fan bonusları ödeyeceğini açıkladı. Peki duyurunun detayları neler? Hangi borsa bu süreçte aracılık yapacak?

Sporculara Bitcoin (BTC) ile Ödeme

Popüler karma dövüş sanatları organizasyonu Ultimate Fighting Championship (UFC), dövüşçülerine Bitcoin (BTC) olarak Fan bonusları ödeyecek. Hayran bonusu, resmi kripto para platformu ortağı Cryptocom ile birlikte izle ve öde etkinliğinin en iyi üç dövüşçüsüne ödenecek. Gecenin 10.000 ila 30.000 dolar arasında değişen toplam üç Bitcoin hayran bonusu olacak. Dünyanın dört bir yanından hayranlar, etkinlik gününde resmi Cryptocom web sitesinde gecenin BTC bonusları için oy kullanabilirler. Crytocom yaptığı büyük reklam anlaşmalarıyla birlikte popülerliğini artırıyor.

 

Bitcoin Bonusları

İlk Bitcoin hayran bonusu, 9 Nisan’da yapılması planlanan yaklaşan “UFC 273: Volkanovski vs the Korean zombie” PPV etkinliği sırasında tanıtılacak. Bitcoin hayran bonusu, UFC sporcularına verilen geleneksel Night of Fight ve Performans bonuslarına ek olacak.

UFC başkanı Dana White, Cryptocom ile olan son iş birliklerinden övgüyle bahsetti.

 

“Bu yeni “Gecenin Hayran Bonusu”, dövüşçüleri performansları için ödüllendirirken, hayranlarımızı etkinliklerimize daha fazla dahil etmenin harika bir yolu”.

 

Spor ve kripto, birkaç büyük spor şirketi ve gelişmekte olan kripto teknolojisiyle ortaklık yapan etkinliklerle son birkaç yılda en iyi sinerjilerden birini gösterdi. Küresel bir spor markası olan UFC, kripto tabanlı promosyonları ilk entegre eden şirketler arasında yer aldı ve hatta geçen yıl temmuz ayında Cryptocom ile 175 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

NFL yıldızlarına oldukça benzeyen UFC dövüşçüleri da fiat ödemeleri yerine BTC ve kripto maaş çeklerini tercih etti. Büyük karma dövüş sanatı sporları şirketi, ilk resmi NFT‘sini geçen yıl Kasım ayında başlattı.

UFC dışında, Formula 1, NBA ve dünyanın dört bir yanındaki çeşitli Futbol kulüpleri gibi diğer büyük spor şirketleri, son birkaç yılda ana marka ortakları olarak kripto şirketleriyle anlaşmalar yaptı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *