«
Kriptooooo

CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre geçtiğimiz 2 ay içerisinde en çok artış gösteren ilk 5 altcoin’i sizler için sıraladık. CoinMarketCap’ten edindiğimiz verilere göre son 2 ay içerisinde en çok yükseliş gösteren 5 altcoin, sırasıyla Revain (REV), Arweave (AR), Solana (SOL), Fantom (FTM) ve Avalanche (AVAX) oldu.

Kripto para borsasında geçtiğimiz 2 aylık süreçte en fazla yükseliş yaşayan altcoin’ler şu şekilde:

  1. Revain (REV)
  2. Arweave (AR)
  3. Solana (SOL)
  4. Fantom (FTM)
  5. Avalanche (AVAX)

 

Revain (REV): Revain, geliştiricilerin projeleri hakkında yapıcı geri bildirim almalarını sağlamak için tasarlanmış, Ethereum blok zinciri tabanlı token incelemeleri için oluşturulmuş çevrimiçi bir platformdur. Protokol ayrıca yazarları yüksek kaliteli incelemeler sağlamaya teşvik etmektedir. REV, son 30 günde 408,23 gibi devasa bir oranda artarak 0,03198 dolar seviyesine yükseldi.

Arweave (AR): Arweave, verilerin süresiz olarak depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Kendisini asla unutmayan topluca sahip olunan bir sabit disk olarak tanımlayan ağ, bir dizi topluluk odaklı uygulama ve platforma sahip kalıcı, merkezi olmayan bir web olan “permaweb”i barındırmaktadır. AR, son 30 gün içerisinde yüzde 398,57 artarak 59,34 dolar seviyesine yükseldi.

Solana (SOL): Solana, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesidir. SOL, son 30 günde yüzde 288,72 yükselerek 140,18 dolara çıktı.

Fantom (FTM): Fantom, kendi konsensüs algoritmasını kullanarak geliştiricilere merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri sağlayan, yönlendirilmiş, döngüsel olmayan grafik (DAG) akıllı sözleşme platformudur. Fantom, kendi bünyesindeki FTM token ile birlikte, akıllı sözleşme platformlarıyla ilgili sorunları, özellikle de geliştiricilerin iki saniyenin altına indirdiklerini söyledikleri işlem hızını çözmeyi hedefliyor. FTM, son 30 gün içinde yüzde 271,50 yükselerek 0,9138 dolar seviyesine çıktı.

Avalanche (AVAX): AVAX, blok zinciri ağını güvence altında almak, eşler arasında para aktarımı yapmak ve Avalanche platformunda yeni ağlar oluşturmak için ortaya çıkan bir kripto paradır. Avalanche’ın kurucusunun da Türk bilgisayar uzmanı Profesör Dr. Emin Gün Sirer olduğunu belirtmekte de fayda var. AVAX, son 30 günde yüzde 253,25 yükselerek 46,57 dolara çıktı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *