«
Solana

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 42.000 dolar desteğine kadar düşüş yaşadı ve bu esnada bütün altcoinleri kendi ile beraber değer kaybetmesine sebebiyet verdi. BTC fiyatının yaşadığı bu sert düşüş, en çok da Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi L1 ağlarını vurdu. Solana grafiğine bakıldığında ise yaşanan bu düşüş hareketinin halen tam anlamıyla başlamamış olma ihtimali bulunuyor.

 

SOL Grafiğinde %35 Düşüş İhtimali

Solana grafiğine bakıldığında özellikle SOL/USDT paritesinde “megafon” olarak bilinen formasyonun ortaya çıktığı görülüyor. Söz konusu “megafon” formasyonu özellikle piyasanın yüksek volatiliteye sahip olduğu anlarda, daha sert düşüşlerin habercisi olarak bilinir.

Genel olarak bu formasyonda 5 birbirini takip eden hareket olur ve sonuncusu kırılma işaretçisi olur. Sonuncu hareket sonrasında ise sert düşüş hareketi kaçınılmazdır.

Teknik analist Bitcoin Wallah tarafından da paylaşılan grafiğe bakıldığında, fiyatın olası bir düşüşte 65 dolara kadar gerileyebileceği görülüyor. Bu da megafon hareketi ile uyumlu bir şekilde %35 düşüş anlamına gelmekte. SOL fiyatı böyle bir durumda özellikle volatil hareketlerin beşincisi geldiğinde sert düşüş yaşayabilir.

SOL/USDT grafiğine bakıldığında 50 haftalık üssel hareketli ortalamanın da akümülasyon bölgesi olarak rol üstlendiği ve aslında düşüş sonrasında hafif bir yatay seyir ile yükseliş gelebileceği görülüyor. SOL an itibarıyla 110 dolar seviyesinden işlem görüyor. Olası bir 65 dolara düşüş Solana‘nın ayılar tarafından esir alındığı anlamına gelebilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *