«
Solana

Altcoinler toparlanıyor ve Bitcoin yeniden 42.500 doların üzerinde bulunuyor, peki Solana (SOL) beklenen geri dönüşü yapabilecek mi? Çift haneli yükselişler yatırımcıları rahatlattı.  Yatırımcıların beklentisi fiyatın hızla 150 dolar seviyelerine ulaşması ve yeniden ATH bölgesini hedeflemesi şeklinde, ancak güncel veriler bunu doğrulamıyor.

Solana (SOL)

Bitcoin son iki ayda konsolidasyon aşamasındaydı. Aynı zamanda, Bitcoin günlük grafikte daha yüksek dipler kaydetti. Solana, önümüzdeki haftalarda fiyat hareketi Bitcoin’in yönünden etkilenebilecek bir varlık. Solana‘nın piyasa yapısı, şubat ayının başındaki kısa bir ralli ile Kasım ayının başından bu yana düşüş gösteriyor.

Fiyatın son aylarda çizelgelerde belirlediği düşük seviyeler nedeniyle piyasa yapısı düşüşe geçti. Aynı zamanda, fiyat da daha düşük dipler belirledi ve güncel durum riskli görünüyor. Bunun nedeni, düşüş trendinde fiyatın sıçrayıp likidite arayışı içinde yukarıya doğru uzanabilmesi, ancak hızla kendini aşağı inmeye zorlamış olmasıdır. Bu nedenle, mum fitilleri kabul edilir. 67-81 dolarlık alan, son aylarda olduğu gibi ağustos ayında da iyi bir talep bölgesi olarak hareket etmişti. Ancak fiyat aynı alanı tekrar tekrar test etmeye devam ederse boğalar tükenebilir.

Önemli Direnç

Yukarı yönde, 106 dolar seviyesi ve 115 dolar alanı, fiyata önemli bir direnç gösterebilir. Solana kalıcı bir düşüş trendinde ve 100 dolara hareket bunu değiştiremeyecek. En azından analistler arasındaki görüş bu şekilde. RSI kendisini nötr 50’nin üzerine çıkardı ve geçtiğimiz birkaç hafta içinde destek olarak yeniden test etti. Bu aralık ortasından beri yapamadığı bir şey, aralık ayında bile fiyat hızlı bir düşüş yaşadı. Bu nedenle, RSI birkaç gün daha 50’nin üzerinde kalabilirse, boğalar bunu olumlu bir işaret olarak görebilir.

OBV, satın alma hacminin Şubat’ın en yüksek seviyelerini geçemediğini gösterdi, bu nedenle turuncu seviyeyi geçmek, satın alma hacminin nihayet sürücü koltuğunu işgal etmeye başladığını gösterebilir. Öte yandan CMF, sermaye akışının piyasadan çıkışa yöneldiğini ve ayıların hala güçlü olduğunu gösterdi.

Solana‘nın 105 dolar ve 120 dolarlık alanları arzdan talebe çevirmesi bu beklentiyi de tersine çevirebilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *