«
Solana

Kurumsal yatırımcıların Solana’ya olan ilgisi artıyor. Kurumsal yatırımcılar, ilk başta Bitcoin için kripto para sektörüne girmiş olabilirler. Ancak bir süre sonra farklı yatırım araçlarını da benimsediklerini görmekteyiz. Bunun en büyük örneği, geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcıların kripto para yatırım girişlerinin en az üçte birini kendisine çeken Solana’dır (SOL).

Sol Baybilen Kripto HaberSolana’nın yeni popülerliği CoinShares tarafından 23 Ağustos’ta paylaşılan rapor ile ortaya çıktı. Digital Asset Fund Flows Weekly (Dijital Varlık Fon Akışları) başlıklı rapor, 15 Ağustos ile 20 Ağustos arasında Solana’ya 7,1 milyon doların yatırıldığını gösterdi. Ne yazık ki, bu artan ilgi, o dönemde yalnızca yüzde 1,4 büyüyen varlığın fiyatına yansımadı. Ancak SOL fiyatı genel olarak Ağustos ayında etkileyici bir yükselme yaşadı. Ayın başından bu yana, SOL yüzde 110 artarak, 35 dolardan 75 dolara fırladı.

Solana dışında diğer kripto paralar nasıl performans gösterdi?

CoinShares tarafından yayınlanan rapor, genel olarak kripto girişlerini ve çıkışlarını da inceleyerek, kurumsal yatırım çıkışları söz konusu olduğunda altı haftalık bir eğilimi desteklediğini belirtti. Son yedi gün içinde kripto endüstrisine yaklaşık 21 milyon dolar aktarıldığı belirtildi.

İkinci en popüler kripto para, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 1 hafta içinde 6,4 milyon dolarlık giriş gören Cardano (ADA) olurken, bu miktarın sadece yarısı (3,2 milyon dolar) Ethereum’a gitti. 1,8 milyon dolar LTC’ye girerken, 1,1 milyon doların Polkadot’a (DOT) aktarıldığı görüldü. Gerçekten ilginç olan kısım, kurumsal yatırımcıların Bitcoin bazlı yatırım ürünlerine olan ilgisinin azalıyor olması. Geçtiğimiz hafta içinde 2,8 milyon dolar dışarı çıkarıldı. Yatırım çıkışları yedi haftadır devam etmekte. Bununla birlikte, genel olarak, kripto para yatırım varlıklarının değeri hala yükselişte ve bu haftaki piyasa rallisinde 57,3 milyar dolara yükseldi. Bu tüm zamanların zirvesi olan 66 milyar dolara yakın olduğu için, piyasa için genel olarak olumlu bir haber.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *