«
Solana

Önde gelen kripto para projelerinden Solana (SOL) üst üste rekorlar kırmaya devam ediyor. Bugün 27 milyar dolarlık piyasa değerini de deviren SOL, 95 doları gördü. Bundan bir ay önce SOL fiyatı, henüz 20 dolar seviyelerindeydi. Temmuz ayının son haftasından itibaren yükselişe geçen kripto para, o noktadan bugüne yüzde 375 değer kazandı.

İlk büyük dalga, iki hafta önce geldi

SOL’da yakın zaman içindeki ilk büyük dalga, 15-16 Ağustos tarihlerinde geldi. Buradaki yükselişten önce Solana’da Warmhole 2.0 (solucan deliği) projesi açıklandı. Bu proje, Solana ile diğer merkeziyetsiz finans ağları arasında bir bağlantı köprüsü oluşturuyor; Terra, Ethereum, Binance Smart Chain gibi projelere, token’leştirilmiş varlıkları hızlı ve ucuz maliyetle hareket ettirme olacağı veriyor.

NFT projesi, yükselişi destekledi

Daha sonra Solana’da ”The Degenerate Ape Academy NFT” adında bir NFT projesi duyuruldu. Bu NFT projesinde 10 bin tane benzersiz maymun NFT’si 8 dakikada satılarak tükendi. Satışlar esnasında NFT başına üretim ücreti 6 SOL olmuş, koleksiyoncuların çılgınlığı Solana’nın hacminin 2.5 milyar doları aşmasını sağlamıştı.

Kurumsal şirketlerden ilgi var

Solana’da son günlerde yaşanan gelişmeler bunlarla sınırlı değildi. 24 Ağustos’ta dijital varlık yönetimi firması Osprey Funds, varlıklı müşterileri için özel bir Solana fonu oluşturdu. Şirket, kurumsal şirketlerin Solana’nın token’ı SOL’a büyük bir ilgi gösterdiğini açıkladı. Bu fon, türünün ilk örneğiydi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *