«
Solana

Küresel benimsenme için gerekli açık altyapıyı sağlayan blok zinciri Solana (SOL), günün ve geçen haftanın ilgi odağı oldu.

Pazar günü, SOL en iyi performans gösteren kriptolar arasındaydı. Son 24 saatlik dönemde %21’in üzerinde arttı. Sonuç olarak, Solana (SOL), kripto piyasası değeri tablosunda 11. sırayı aldı.

Bugün, madeni para hala iyi durumda ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.28 dolara yükseldi. CoinMarketCap’e göre SOL, basın zamanında 62,1 dolardan işlem görüyor. Bu, fiyatının son 24 saatte %33.8 arttığı anlamına geliyor.

Ayrıca SOL, Solana blok zincirinin yerel simgesidir. Web sitesine dayanan Solana, Cenevre merkezli Solana Vakfı tarafından sürdürülen yeni, yüksek performanslı, izinsiz bir blok zinciri uygulayan açık kaynaklı bir projedir.

Solana Labs, Solana protokolünü oluşturdu. Ayrıca, birçok yatırımcı blockchain platformunu destekliyor. Buna Slow Ventures, Multicoin Capital, 500 Startup, Foundation Capital ve Abstract Ventures dahildir.

Solana ekibine göre, standart bir gigabit ağında saniyede yaklaşık 710.000 işlem gerçekleştirmeyi hedefliyorlar. Bu, işlemler ortalama olarak 176 bayttan fazla değilse gerçekleşir. Ancak Solana şu anda saniyede yaklaşık 50.000 işlem gerçekleştiriyor.

Dün, Solana (SOL) DeFi’deki kilitli toplam değer (TVL), 1,68 Milyar Doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bugün, 1,86 milyar dolara ulaştı. Bu da %85,44 arttığı anlamına geliyor.

Geçen ay, Power Ledger, Powerledger Energy Blockchain’inin Ethereum‘dan Solana’ya geçişini duyurdu. Avustralyalı enerji ticaret şirketi, SOL’un ETH’den çok daha hızlı olduğunu söyledi. Ayrıca firma, Solana’nın daha yüksek işlem hacmini destekleyebileceğini kaydetti.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *