«
Solana

Kripto Para Haber – Solana (SOL) etkileyici bir fiyat rallisinin keyfini çıkarıyor. Fiyatı yaklaşık %17 arttı. S&P Global Market Intelligence’den alınan verilere göre, bugün ve son beş gün içinde yaklaşık %52 arttı.

Solana’nın son kazanımları, DeFi girişimleri ve kripto para geliştirme ekibinden gizemli bir olayın yakın zamanda duyurulması etrafındaki heyecandan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Ekip, 27 Ağustos’ta sosyal medya sitelerinde “Ignition” adlı bir olayı anlatan mesajlar yayınladı. Ateşleme her ne ise, yarın gerçekleşecek.

Solana ne oldu?

Solona’nın ekibi, geçen Cuma günü, 31 Ağustos’ta açıklanacak bazı önemli haberleri olduğunu belirten mesajlar yayınladı. Takımın planladığı Ignition etkinliği hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak bazı kripto para analistleri ve meraklıları, bunun bir token yakma olayı olacağını tahmin ediyor. Token yakma, mevcut madeni paraları arzdan etkili bir şekilde kaldırır, kıtlığı artırır ve potansiyel olarak değeri daha da yükseltir.

Etkinlik şu sloganla tanıtıldı: “Sınır gökyüzü. Ne başlatacaksınız?” Bu tür bir promosyon markasıyla, Ignition’ın Solana Blockchain’de yeni akıllı sözleşme veya uygulama oluşturma özelliklerinin tanıtımıyla bir ilgisi olduğunu düşünmek de mantıksız değil.

Şimdi ne olacak?

Kripto para alanı için yüksek volatiliteli bir yıl yaşanıyor ancak önde gelen tokenler bu süreçte büyük kazançlar sağladı. Solana’nın fiyatı 2021’in ticaretinde kabaca %6.000 arttı ve bu da onu pazarın en büyük kazananlarından biri haline getirdi. Kripto para biriminin şu anda yaklaşık 31,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Enflasyonla ilgili endişeler ve DeFi uygulamalarına artan ilgi, bu yıl pazar için büyük katalizörler oldu. Ateşleme olayının ne olduğuna bağlı olarak, Solana yakın vadede büyük fiyat dalgalanmaları görebilir. Önemli bir yeni özellik, kripto para biriminin token başına fiyatını önemli ölçüde yükseltmek için yeterli olabilir. Öte yandan, nispeten zayıf bir olay, fiyat momentumunun bir kısmını tokenin seyrinden çıkarmak için yeterli olabilir. Yatırımcılar, Solana’nın yüksek riskli, yüksek ödüllü bir oyun olmaya devam ettiği anlayışıyla ilerlemeli.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *