Singapurda Kripto Sahipleri Ether'e (ETH) Geçiyor - Bay Bilen Kripto Haber

Singapurda Kripto Sahipleri Ether’e (ETH) Geçiyor

0
Share

Pazartesi günü yayınlanan bir anket, Singapur kripto sahiplerinin Ether’e (ETH) geçme olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor. Kripto anketine göre, kriptosu olmayan Singapur vatandaşlarının üçte birinden fazlası gelecek yıl dijital varlıklara yatırım yapmayı planlıyor.

Rapor, Ethereum‘un yerel belirteci olan Ether’in (ETH) Singapur’daki en popüler kripto olduğunu söylüyor.

Kripto borsası Gemini’ye göre, kripto yatırımcılarının yaklaşık beşte dördü (%78) Bitcoin‘e sahip olan %69’a kıyasla ETH’ye sahip. Şaşırtıcı bir şekilde, Cardano %40 ile üçüncü sırada.

29 Haziran – 9 Temmuz tarihleri ​​arasında 4000’den fazla yetişkin üzerinde yapılan bir anket, kişisel yatırımları olan katılımcıların %67’sinin portföylerinde kripto para bulundurduğunu ortaya koydu. Bunların dışında, kripto sahiplerinin üçte ikisi pandemi sırasında kripto varlıklarını büyüttü.

Tüketici içgörüleri sağlayıcısı Avustralyalı Toluna tarafından yapılan bir ankete göre, çoğu Singapurlu, yaşlarına rağmen kriptolar konusunda iyimser. Bununla birlikte, ülkenin kripto yanlısı düzenleme sayesinde kitlesel olarak kriptoları benimseyen daha genç bir nüfusu var.

Mayıs ayında yaklaşık 1000 kişinin katıldığı bir başka anket, tüm Singapurluların %93’ünün kriptoyu duyduğunu gösterdi. Dahası, %43’ü ona sahipti. Sahiplerin %66’sı genç. Ayrıca anket, kripto paranın yakında kitlesel olarak benimseneceğine inandıkları için daha fazla vatandaşın satın almayı planladığını ortaya koydu.