«
Shıb-Doge

Şaka kripto para birimleri ani fiyat artışları nedeni ile kripto para piyasasında oldukça popüler bir hal aldı. Öyle ki hiçbir amaca hizmet etmeyen bu kripto varlıklardaki inanılmaz fiyat artışları pek çok kişiyi zengin olma hayali ile şaka kripto para birimlerine yatırım yapmaya yönlendirdi.

Öyle ki en popüler şaka kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE) Tesla CEO’su Elon Muks’ın desteği ile akıllara durgunluk getirecek seviyede artış yaşayarak en büyük kripto para birimleri arasında 7. sıraya yükseldi. Buna ek olarak Shiba Inu’da (SHIB) yine Elon Musk’ın paylaşımları ile Dogecoin’e benzer şekilde bir artış yaşayarak yatırımcılarına rekor kazançlar sağladı.

Shiba Inu Neden Yükselmiyor?

Şaka (meme) kripto para birimi denildiğinde akıllara gelen kripto varlıklar arasında istisnasız Shıba Inu yer alıyor. Elon Musk’ın paylaşımlarının ardından sert bir şekilde yükselişe geçti. Ancak SHIBA’nın mumu çok uzun sürmedi. Peki Shiba Inu neden yükselmiyor gelin bu soruya cevap arayalım. Binance listelenmesinin ardından %250’den fazla artış yaşayan SHIB, listelenmenin ardından düşüşe geçti. Popülaritesini çok fazla sürdüremeyen şaka kripto para birimi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’de listelendiği fiyatın da altına düşerek yatırımcısının hayallerini suya düşürdü.

Uzmanlar Shiba Inu’nun yükselmemesini SHIB’in 0,000008 dolar ile 0,000009 dolar arasında sıkışmış olmasına bağlıyor. Shiba Inu’nun bu seviyede sıkışması yatırımcıları korkuturken aynı zamanda yatırım yapmalarını ve benimsemelerini zorlaştırdı. Ayrıca SHIB, şu anda yeni yatırımcılar için oldukça yüksek bir fiyat seviyesinde işlem görüyor ve bu durum da yatırımcıların Shiba Inu’ya yatırım yapıp yapmamaları konusunda kararsız bırakıyor. Analistlerin tahminlerine göre ise SHIB yönünü yeniden yukarıya çevirmek istiyorsa, 0.00000949 doların üzerinde bir günlük kapanış kaydetmesi gerekiyor.

 

Peki Ya Dogecoin?

Lider şaka kripto para birimi Dogecoin piyasadaki son artışla birlikte yönünü yukarıya çevirdi. Tüm zamanların en yüksek seviyesinin neredeyse %50 altında işlem görmeye devam eden şaka kripto para birimi yukarı yönlü mücadelesini sürdürüyor.

Buna ek olarak analistlerin Dogecoin yorumlarına baktığımızda Dogecoin fiyatı, 12 Ağustos’ta kulplu kupa modelinden orijinal kopuşu doğrulamak için 15 Ağustos’ta düzeltme yaptı. Yükselen trend, satış baskısı ile karşılaştı ve Dogecoin fiyatını 0.288 dolara kadar çekti. Haziran ayının en yüksek seviyesi olan 0,463 doların üzerinde bir kırılma, Dogecoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırması için oldukça önemli bir yere sahip.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Avatar Of Mine
    Mine

    Dogeyi bilmem ama bende az biraz shiba var. Artarsa yırttık :)