«
Shıb

Son birkaç günde gündem olan ve belki de gözünüzden kaçan önemli gelişmeleri ele alalım. Shıba Inu (SHIB) ve diğer kripto para piyasalarından yeni haberler var.

SHIB Kârsız Hale Geldi

IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, şu anda SHIB sahiplerinin sadece %44’ü kârda, %52’si zararda ve %5’i halen ana parasıyla baş başa görünüyor. Shiba Inu’nun karlılık yüzdesindeki hızlı düşüş, çoğu altcoinin değerinde %15-20’lik bir düşüşle sonuçlanan mevcut kripto para piyasası satışlarıyla bağlantılı. Güçlü bir düzeltme aşamasına girdikten sonra, meme tokeni balinalar tarafından aktif olarak desteklendi, ancak satın alma güçleri varlığın fiyatını önemli ölçüde etkilemiyor.

Binance borsasında SHIB 0,000027 dolardan alıcı bulmaya çalışıyor.

Bitcoin Boğaları: Justin Sun, Nayib Bukele, Michael Saylor

Hafta sonu boyunca Bitcoin fiyatı düşerken, birçok yatırımcı anı yakalamaya ve kripto varlıklarını büyütmeye karar verdi. Çinli gazeteci Colin Wu’ya göre, Cumartesi günü Tron eski CEO’su, Justin Sun 4,2 milyon dolar değerinde Bitcoin aldı. Düşüşte alım yapan Justin dostlarını da buna davet etti.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un Twitter hesabından etiketleyen Justin onları da alım yapmaya çağırdı. Şimdilik iki isimden de herhangi bir alım açıklaması gelmedi. Özellikle Saylor alımlarını birkaç gün sonra duyurmaya bayılıyor.

Peter Brandt ve JPMorgan: Ethereum Ölecek

Deneyimli yatırımcı Peter Brandt Cumartesi günü attığı tweet’inde, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un karmaşıklığı, pahalılığı ve beceriksizliği nedeniyle zaten bir ayı piyasasında olduğunu yazdı. ETH’nin Solana’ya çok daha düşük performansa sahip olduğunu paylaşan Brandt kripto topluluğunu öfkesiyle karşılaştı.

JPMorgan Chase araştırmacısı Nikolaos Panigirtzoglou da Peter Brandt’ın düşüş çağrısını paylaştı ve Ethereum’un zayıf ölçeklenebilirlik nedeniyle DeFi alanındaki pazar payını kaybetmeye devam edeceğini söyledi.

Polygon (MATIC) Artık Ethereum (ETH) ile Yarışıyor

Peki hangi konuda? Elbette gas ücretleri, Bloomberg’den Olga Kharif tarafından bildirildiği üzere, Polygon‘da (MATIC) bir oyna-kazan protokolü olan Sunflower Farmers’daki oyun içi aktivite artışı nedeniyle, medyan gas ücretleri daha önce hiç görülmemiş seviyelere yükseldi.

1-3 Ocak’ta Poligon gas oranları %600 arttı. Oyun artık Polygon kaynaklarının %70’inden fazlasını tükettiğinden, aynı ağdaki bazı dApp kullanıcıları, bu oyunun Polygon’a erişmesini önlemek için bir dilekçe başlatmayı önerdi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *