«
Adabtceth

Satın alınabilecek için en iyi beş kripto parayı ele aldık. Kripto para piyasası, boğaların piyasanın kontrolünü ele geçirmesiyle üç aylık bir aradan sonra normale dönmeye başladı.

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin Nedir Baybilen Kripto Haber

Bitcoin’in kritik rolü ve etkisi kesinlikle göz ardı edilemez. Gelişmekte olan finans alanında yüzde 43,6 pazar hakimiyetine sahip olan Bitcoin, uzun vadeli kazanç için satın alınabilecek en iyi kripto paradır. 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana, lider kripto para birimi 9 milyondan fazla büyüyerek, Nisan ayı sırasında kripto para pazarını 2,5 trilyon dolarlık bir pazara dönüştürdü.

Fiyat açısından, Bitcoin, piyasa baskıları yüzünden değerinin yüzde 50’sini kaybetmişti. Ancak yine de Bitcoin, 65.000 dolara kadar yükselerek piyasaya öncülük etmeye devam ediyor. Bununla birlikte, önde gelen dijital varlık, geçen hafta 50.502 dolar seviyesini yeniden test ederek eski seviyelerine tekrar geriledi. Yazının yazıldığı zamanda, BTC, 24 saatlik en yüksek 49.400,46 dolar ile 47.894,74 dolar seviyesi arasında işlem görüyor.

2. Ethereum (ETH)

Ethereum Baybilen Kripto HaberEthereum ağı, Ağustos ayı ortasında gerçekleşen Londra hard fork’u ile ETH token’ında köklü bir değişiklik yaptı. EIP-1559, bir zamanlar enflasyonist olan dijital para biriminin her token yakma işleminde toplam arzını azaltarak deflasyonist olmasını sağlıyor.

Bu arada, Ethereum ağı geçen hafta biraz sorun yaşadı ve bu da ağı çift harcama saldırısına açan bir ağ bölünmesine yol açtı. Mevcut değerinde, ETH 3.500 doları yeniden test etmek için mücadele ediyor ve şu anda son 24 saatte yüzde 0,25 düşüşle 3.183,72 dolardan işlem görüyor.

3. Cardano (ADA)

Cardano Baybilen Kripto Haber

Cardano ağı, blok zinciri platformunun son aylarda artan benimsenmesi göz önüne alındığında, satın alınabilecek bir başka kripto paralardan birisidir.

Fiyat açısından, ADA, Ağustos ayının başından bu yana en popüler kripto paralardan biri ve geçen ay yüzde 50 oranında olağanüstü bir yükseliş kaydetti. Yazının yazıldığı sırada, ADA günlük grafikte yüzde 0,92 düşüşle 2,813 dolardan işlem görüyor.

4. Solana (SOL)

Solana Baybilen Kripto HaberSolana blok zinciri DeFi ve NFT kitlesel olarak benimsenmesini sağlıyor. Bununla birlikte, her iki rakip blok zincirinden farklı olarak Solana, blok zinciri ekosistemindeki en hızlı DApp platformlarından biridir ve 50.000 TPS kapasitesine sahiptir.

Yazının yazıldığı sırada, SOL yüzde 18,18 artışla 110,21 dolardan işlem görüyor. Bu parabolik yükseliş, SOL’un piyasa değeri açısından sekizinci en büyük kripto varlığı ve satın alınabilecek en iyi kripto para haline getirdi.

5. Binance Coin (BNB)

Binance Coin’in yani BNB’in belirli bir görevi yok, ancak bu onu küçük çaplı bir kripto varlığı yapmaz. Dijital varlığın Nisan ayında piyasanın zirve yaptığı dönemde 650 dolara ulaşan parabolik yükselişi, BNB’yi satın alınabilecek en iyi kripto haline getirdi. Öncelikle Binance kripto para borsasında alım satım yapmak için bir indirim token’ı olarak kullanılan BNB’nin kullanım durumu, dünyanın en büyük kripto borsasıyla birlikte genişledi.

BNB ayrıca son yükselişlerden yararlandı ve 300 doları geride bıraktı. Bitcoin’in 50.000 dolara yükseldiği sırada 500 dolara yükseldi. Ancak, küçük düşüşler yaşadı ve şu anda günlükte yüzde 2,04 düşüşle 477,17 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *