«
Samsung-Nft

Bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar ekranında takas edilemeyen jetonlarınıza bakmak sorun değil, ancak neden evinizi ziyaret eden herkese dijital sanat NFT’lerine harcadığınız parayı TV ekranınızda sergileyerek hatırlatmıyorsunuz? Her nasılsa bunun gerçeğe dönüşeceği bir dünyadayız: Samsung, 2022 TV programından başlayarak NFT’ler için kapsamlı destek planladığını söylüyor.

Şirket bir basın açıklamasında, “NFT’lere olan talebin artmasıyla, günümüzün parçalı görüntüleme ve satın alma ortamına bir çözüm ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı” dedi. “2022’de Samsung, dünyanın ilk TV ekran tabanlı NFT gezgini ve pazar yeri toplayıcısını tanıtıyor; en sevdiğiniz sanat eserlerine göz atmanıza, satın almanıza ve tek bir yerde görüntülemenize olanak tanıyan çığır açan bir platform.”

Samsung Nft Baybilen Kripto Haber

Samsung’a göre, bu platform (yukarıda gösterilmiştir) içerik oluşturucuların “sanatlarını dünyayla paylaşmasına” ve potansiyel alıcıların şunları yapmasına izin verecek:

Satın almadan önce bir NFT’yi önizleyin
Bir NFT’nin geçmişi ve blok zinciri meta verileri hakkında bilgi edinin
Samsung, 2022 televizyonlarında NFT’leri izlemeye gelince de ayrıntılara dikkat ediyor. TV’lerdeki akıllı bir kalibrasyon özelliği, ekran ayarlarını otomatik olarak “yaratıcının önceden ayarlanmış değerlerine göre ayarlayacaktır, böylece işinizin orijinaline yakın görüntü kalitesiyle kusursuz göründüğü konusunda içiniz rahat olabilir”. Dolby Vision veya Netflix Calibrated Mode gibi şeyleri duydunuz ve şimdi NFT’ler de benzer bir muamele görecek.

2022 TV’ler önümüzdeki aylarda gönderilmeye başladığından, NFT platformuyla ilgili daha fazla ayrıntı sağlanmalıdır. Bugünkü haberlerle Samsung, NFT’leri bu kadar önemli ölçüde destekleyen ilk büyük TV üreticisi oldu. Bir trendin başlangıcına mı tanık oluyoruz? Geri dönüş yok mu? Bir sonraki Roku veya Amazon Fire TV’niz de bir miktar NFT entegrasyonu ile gelebilir mi? Diğer şirketlerin de aynı şeyi yapıp yapmadığını görmek için CES 2022 kapsamımızı takip etmeye devam edin.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *