«
Analist-Tahmin

ABD’de en çok aranan kripto varlıklar arasında şaka temalı kripto varlıkların hâlâ popülaritelerini koruduklarını gösteriyor.

Google Trends verilerinden elde edilen bilgilere göre Dogecoin; Illinois, Hawaii, New Jersey ve Florida da dahil olmak üzere 23 eyalette en çok araştırılan kripto para oldu. Bunun yanında DOGE’nin en büyük rakibi Shıba Inu (SHIB); New York, Texas, California ve Nevada gibi büyük eyaletlerde dahil olmak üzere yedi bölgede kullanıcıların en çok merak ettiği altcoin oldu ve bu rakam Shiba Inu’yu en çok merak edilen 4. kripto varlık yaptı.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin(BTC), Dogecoin’in ardından en çok aranan ikinci kripto paraydı. ABD genelinde 10 eyalette en çok aranan edilen kripto para olan Bitcoin, Dogecoin ilgisinin ardından geldi.

ABD özelinde liste Dogecoin ve Bitcoin’in ardından Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Cardano (ADA) ve Lithium Coin (LITH) ile devam ederken bu altcoin’ler eyalet bazında en popüler diğer aramalar arasındaydı. Diğer bilinen kripto paraların yanında sadece bir eyalette de olsa en çok aranan ve 959. sırada bulunan Lithium Coin de (LITH) dikkat çekiciydi.

Dünya genelinde Bitcoin, Google Trends aramalarındaki liderliğini sürdürse de kripto para piyasaları için en büyük pazarlardan biri konumunda bulunan ABD’de Dogecoin ilgisindeki artış, şaka temalı coinlere olan ilginin yeniden artmaya başladığı şeklinde yorumlanıyor.

Dogecoin, en önemli destekçisi Elon Musk’ın en büyük Twitter hissedarı olmasının ardından, son 24 saatte yeniden ilgi odağı haline geldi. Son 3 gündür pozitif ivmesini koruyan DOGE fiyatı, şu an 0,15 dolar bandındaki yerini sürdürüyor.

Dogecoin’in en büyük rakibi Shiba Inu ise son 24 saatte sakin kalırken akşam saatlerine doğru 0,0000267 dolardan el değiştiriyordu.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *