«
Putin-Bitcoin

Rusya’nın resmen savaş başlatması, günlerdir beklendiği gibi kripto para sektörü üzerinde olumsuz bir etki oluşturdu. Rus kuvvetlerinin Ukrayna’ya giriş yapması Bitcoin‘de (BTC) sanıldığı kadar yıkıcı bir etki üretmese de, kesinlikle bazı altcoinler bundan çok kötü etkilendi.

Altcoinler Sarsıldı

Top 10 içerisine bakıldığında son 24 saatlik sürede en büyük kaybı Cardano‘nun (ADA) yaşadığı görülüyor. Aktif cüzdan sayısında kısa süre önce rekor kıran ADA, ne yazık ki fiyat konusunda benzer bir şey sergileyemedi.

ADA fiyatı 7 günde %20 düşerken bunun %15’lik kısmı 1 güne ait. ADA’yı ise %13,5 ile son dönemde davada iyi haberlerle anılan XRP takip ediyor. XRP, 0,72 dolar desteğini kaybetti ve devamında 0,62 dolara kadar çekilme ihtimaline sahip. 2021’in en popüler kripto para birimlerinden olan Solana (SOL) da savaştan payını aldı ve an itibarıyla 8. sıraya geriledi. SOL, 24 saat içerisinde %12 düşüş yaşadı ve 100 doların altı resmen kesinleşti.

Solana fiyatının 95 dolar desteğini kaybetmesi, düşüşün 70 dolara kadar sürebileceğine işaret ediyor. SOL yatırımcıları için 70 doların altı ise gerçek bir panik başlatabilir.

Öte yandan Ethereum (ETH), %8’lik düşüş ile nispeten iyi konumda. Bunu %9 ile BNB izlerken en az etkilenen kripto para ise Terra (LUNA) oldu. LUNA, %3,5’luk düşüş ile resmen savaştan etkilenmediğini ortaya koydu. Kripto para piyasasının toplam değeri ise %8’e yakın düşüş yaşadı ve BTC yerinde sayarken gene sektör düşüşü daha da derinleşiyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *