«
Rusya-Kripto

Alexei Moiseev Baybilen Kripto Haber

Rus hükümeti, yabancı kripto borsalarını ve kripto paraları yasaklamak için bir planı olmadığını konusunda açıklamalarda bulundu. Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev Salı günü gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümetin kripto varlık ticaretine Çin’in yaptığı gibi bir yasak getirme planı olmadığını söyledi. Moiseev’e göre, vatandaşlar dijital varlıkları satın alabilecek ve yabancı borsalarda kripto cüzdanları kullanabilecekler.

Bununla birlikte, kripto ödemeleri yasağının yürürlükte kalacağını da vurguladı:

”Şimdilik kripto ödemelerinin yasak olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda vatandaşlar, Rusya dışındaki kripto para birimlerini satın alabilir ve e-cüzdanları kullanabilir. Şimdilik her şeyin aynı kalacağına inanıyorum. Şu ana kadar hiçbir şeyi değiştirme planı yok.”

Temmuz 2020’de Rus milletvekilleri, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yasal statüsünü tanımlayan önemli bir yasa çıkardı. Tasarı ayrıca ödeme yapmak için dijital varlıkların kullanılmasını da yasakladı.

Geçen ay Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya’nın Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanımaya hazır olmadığını söyledi :

“Rusya’nın bu tür hamlelere hazır olmadığı açık.”

Bu haftanın başlarında Moiseev, kripto ödemelerinin benimsenmesinin, ülkenin para arzını kontrol etmeyi zorlaştırarak Rusya’nın finansal egemenliğini tehdit edeceğini söyledi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *