«
Russia-Bitcoin

Rusya yakında sıradan perakende yatırımcılara sunulan dijital para yatırım seçeneklerini sınırlayabilir. Ülkenin yasama organı, benzer bir politika öneren Hong Kong’dan bir ipucu alarak, yatırımcıları karmaşık yatırım seçeneklerinden koruyacağını söylediği bir yasayı tartıyor.

Rusya Devlet Duması’ndaki Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, tüketici haklarının korunmasına ilişkin yakın tarihli bir etkinlikte yeni yasa teklifini doğruladı.

“Dijital varlıklar, yakından ilgilendiğimiz bir konudur ve dijital para birimlerine ve dijital varlıklara yatırım yaparken vatandaşlarımızı maksimum düzeyde nasıl koruyacağımıza bakacağız, çünkü [bu] yeni bir araçtır ve vasıfsız bir kişi için oldukça zordur. yatırımcı,” dedi yasa koyucu.

Dijital varlıklar tüccarlar için karlılık için büyük bir fırsat sunarken, aynı zamanda büyük riskler de sunuyor. Aksakov, risk ne olursa olsun Rus yatırımcıların sektöre milyarlarca dolar akıttığını gözlemledi. Kontrolsüz bırakılırsa, sadece bireysel yatırımcılar için değil, aynı zamanda genel olarak finansal sistem için de bir risk oluşturabileceğine inanıyor.

Konferansta, “…yasalarda, niteliksiz bir yatırımcıyı kötü düşünülmüş dijital para yatırımlarında koruyacak normları belirlememiz gerekiyor” dedi.

Perakende yatırımcılara dijital varlık erişimini sınırlamada Rusya, Hong Kong tarafından belirlenen bir emsal izleyecektir. Özel idari bölge, Mayıs 2021’de dijital varlık alımlarının profesyonel yatırımcılarla sınırlandırılmasını önerdi. Hong Kong’un Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu (FSTB), o sırada çoğu dijital varlık ürününün sıradan perakende yatırımcı için çok karmaşık ve riskli olduğunu iddia etti.

Yasa henüz kabul edilmedi. Yürürlüğe girmesi durumunda, portföyü en az 8 milyon Hong Kong doları (1,05 milyon ABD doları) olan yatırımcılara dijital varlık erişimini sınırlayacaktır.

Rus finansal hizmetler firması Alor Group’un kurucusu Anatoly Gavrilenko, dijital varlık yatırımındaki kısıtlamaların sürpriz olmadığını belirtti. Ona göre dijital para birimleri, kullanıcılarına merkez bankalarının ve diğer finans firmalarının uzun zamandır inkar etmeye çalıştıkları özgürlüğü veriyor.

Rus haber ajansı Interfax ile yaptığı konuşmada, “Kripto para bir özgürlüğün sembolüdür – finansal özgürlük. Bu, tüm düzenleyicilere insanları köşeye sıkıştıramayacaklarının bir işaretidir.”

İzleyin: CoinGeek Zürih paneli, Dijital Varlık Endüstrisi için Hizmet Sağlayıcılar: Ölçek için Gelişiyor

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *