«
Xrp

Popüler altcoin Ripple (XRP) yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Hafta boyunca oldukça dalgalı bir grafik sergileyen Ripple, dün yeniden yükselişe geçmişti. 1,05 dolar seviyelerinde yakaladığı ivme ile yukarı yönde hareket eden XRP, %15’e yakın kazançla 1,19 dolar seviyelerine kadar yükselse de bu direnci aşmakta başarılı olamadı. Deneyimli piyasa analistlerinden Dhwani Mehta ise gün içerisinde kaleme aldığı analizinde, XRP’nin 1,19 dolar seviyesi üzerinde 4 saatlik bir kapanış yaptığı senaryoda 1,30 dolar seviyelerini hedefleyebileceğini belirtti.

Ripple (XRP), ağustos ayını büyük bir kazançla kapatmaya hazırlanıyor. Nisan ayında güçlü bir trend yakalayan ve 1,96 dolar seviyelerine kadar yükselen popüler altcoin, mayıs ayında diğer tüm kripto para birimleri gibi sert bir düşüş yaşamıştı. Haziran ve temmuz aylarını 1 dolar seviyesinin altında geçiren XRP, yeni aya 0,73 dolar seviyelerinde başlangıç yapmış, ancak ay içerisinde 1,35 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Yeni günde 1,15 dolar seviyelerinde işlem gören Ripple, şu an bile ağustos ayına başlangıç yaptığı 0,73 dolar seviyesinin %60 üzerinde.

Ripple için 1,19 Dolar Seviyesi Kritik

Deneyimli piyasa analistlerinden Dhwani Mehta, hafta boyunca dalgalı bir grafik sergileyen popüler altcoin için 1,19 dolar seviyesinin oldukça kritik olduğunu söyledi ve 1,16 dolar seviyesinin de gün içerisinde korunması gerektiğini belirtti. 1,19 dolar direncinin üzerindeki 4 saatlik bir mumun görünümü tersine çevirebileceğini belirten tecrübeli analist, bu durumda 1,30 dolar seviyelerinin yeniden test edilebileceğini açıkladı.

Kripto para piyasası analistlerinden Sunil Sharma da son analizinde 1,19 dolar seviyesinin önemine dikkat çekmişti. Sharma, düşen kanal içerisinde hareket etmeye başlayan Ripple (XRP) için göreceli güç endeksi verilerinin de olumsuza dönmeye başladığını vurgulamıştı. Bu olumsuz tablonun ortadan kalkması için 1,19 dolar seviyesinin aşılması gerektiğini söyleyen popüler analist, bunun gerçekleştiği senaryoda 1,40 dolar seviyelerinin ziyaret edilebileceğini belirtmişti.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *