«
Xrp

Birçok kripto para borsası ve alım satım hizmeti, SEC’in açtığı dava sonrasında Ripple (XRP)’a yönelik işlemleri sunmayı bıraktı. XRP grafiği, SEC davası devam ederken değişkenliğini sürdürüyor. Analist Anders Buyland ise, XRP’nin 5 dolara yükselip yükselmeyeceğine dair analizlerini paylaşıyor.

 

SEC ile Ripple davasının sonucu tüm kripto piyasasının kaderini belirleyecek

Günlük işlem hacmi açısından 16. sırada yer alan XRP, Tether ve Bitcoin gibi liderlerin çok gerisinde kalıyor. Bununla birlikte, XRP önde gelen birçok broker hizmetine rağmen, hala aktif olarak işlem gören bir kripto para birimi olmaya devam ediyor. SEC davası, XRP’nin hisse senetleri, tahviller veya opsiyon sözleşmeleri gibi geleneksel menkul kıymetlerle aynı kural ve düzenlemelere tabi olması gerektiğini iddia ediyor. Ripple (XRP)’ın avukatları ve yöneticileri ise mahkemeye bu kuralların Bitcoin gibi bir değer deposu için geçerli olabileceğini ancak XRP için geçerli olmadığını açıklamaya çalışıyor.

SEC davasının sonucu, XRP’nin gerçek dünyadaki değerini acımasız düzenlemelerle ezecek veya para biriminin Amerikan kripto para birimi ticaret platformları üzerinden akmasına izin verecek. Analiste göre bu iki uç arasındaki herhangi bir gri nokta, tüm pratik konularda Ripple için bir kazanç olabilir. Buyland ayrıca SEC ile Ripple arasındaki davanın diğer kripto para birimlerinin ve Blockchain ağlarının nasıl düzenleneceğine dair bir ipucu sunuyor. Bir yıldan fazla bir süre önce başlayan dava, iki tarafın iddialarını desteklemek için kanıt topladığı aşamada devam ediyor.

 

Analiste göre XRP’nin 5 dolara ulaşması zaman alacak

Analist Anders Buyland’a göre bir bütün olarak kripto para piyasası, Ripple’ın lehinde sonuçlanacak nihai bir karardan fayda sağlayacak. Öte yandan analiste göre rakip taraf ABD hükümetinin bir bölümü olduğunda bu baskı pek bir anlam ifade etmiyor gibi görünüyor olabilir. Ancak Buyland’a göre Ripple (XRP) bu süre boyunca topluluk desteğinden yararlanacak. Bu sebeple analist SEC’in bu davayı kazanacağına ihtimal vermediğini ifade ediyor

Analist Buyland’e göre dava Ripple lehinde sonuçlanırsa altcoin’in 5 doların üzerine çıkması oldukça mümkün görünüyor. Ancak analiste göre, davanın 2022’de nihai bir karara ulaşma şansı yok denecek kadar az olduğundan XRP yatırımcıları bu yüksek zirveye çok yıllı bir yolculuk için acele etmeli. Analist ayrıca XRP yatırımlarını tutmaya devam edeceğini de ekliyor. Bunların yanı sıra popüler altcoin XRP yazım sırasında son bir haftada yüzde 6,38 ve son 24 saatte yüzde 2,05 artış oranı ile 0,7835 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *