«
Dava-Ripple

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz günlerde mahkemeye yeni bir dilekçe sunarak, üçüncü taraflarla yaptığı görüşmelerde alınan bazı notları yeniden düzenlemek için izin istemişti. Ripple (XRP) ise, SEC’in belgelerin yeniden düzenlenmesi önerisine yanıt vermek için daha fazla zaman talep ediyor.

 

SEC, talep edilen belgeleri önümüzdeki hafta verecek

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun üçüncü taraflar arasındaki bazı toplantı notlarının belirli kısımlarını yeniden düzenleme talebinin ardından, davalı konumda bulunan Ripple, SEC’in önerilen redaksiyon önerisine yanıt vermek için sürenin uzatılmasını istedi. Blockchain şirketi XRP ve bireysel davalılar, Chris Larsen ve Brad Garlinghouse, SEC’in talebine yanıt vermek için son tarihin uzatılması için SEC’in onayını aldığını belirterek dün önergesini sundu.

Ripple, menkul kıymetler kurumunun, blockchain şirketinin bir redaksiyona ihtiyaç olup olmadığını belirlemesine ve erişmesine olanak sağlamak için talep edilen materyallerle birlikte notları vermesini istedi. SEC, talebin kendilerine iletilmesinin ardından, istenen belgeleri önümüzdeki hafta başlarında vermeyi kabul etti. Sanıklar belgeleri aldıktan sonra, taraflar Ripple’ın SEC’in redaksiyon talebine üç iş günü içinde yanıt vermelerinin gerekeceğini ve bunun da mahkemenin onayına tabi olacağını kabul ettiler. 28 Mart 2022’nin, Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun mektubuna yanıt vermek için son tarih olarak belirlendiğini belirtmekte fayda var. Ancak, mahkeme Ripple’ın talebini kabul etmesi durumunda, şirketin yanıtı önümüzdeki hafta Cuma gününe kadar sunulabilir.

 

Önde gelen yöneticiden çarpıcı yorum: Ripple kazanacak

SEC-Ripple davası devam ederken, FXOpen yöneticisi Ripple (XRP)’nin davayı kazanmasını bekliyor. Duruşmada, kritik gelişmeler yaşanıyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC-Ripple davasında son zamanlarda ortaya çıkan bir dizi yeni gelişmeyle, işlerin Ripple’ın lehine gittiği açık. Gelişmeyi takiben, avukatlar John Deaton ve Jeremy Hogan da dahil olmak üzere çeşitli finans ve hukuk uzmanları, son gelişmelere dayanarak davanın olası sonucu hakkında görüş bildirdi.
Önde gelen perakende ve kurumsal FX brokeri olan FXOpen’in küresel satış başkanı Natalia Zakharova, yakın tarihli bir röportajda SEC -Ripple davasına ilişkin beklentilerini açıkladı. FXOpen yöneticisine göre, son gelişmelerle birlikte, Ripple’ın ya davayı kazanmasını ya da davanın Blockchain şirketi lehine bir anlaşmayla sonuçlanmasını bekliyor. Zakharova bir röportajda, “ Büyük üniversitelerden birçok önde gelen akademisyen, SE] davasının temelsiz olduğu ve Ripple’ın ya kazanacağı ya da mahkeme salonunun dışında Ripple’ın lehine karara bağlanacağı yönündeki görüşlerini zaten kamuoyuna açıkladı” dedi.
Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *