«
Ripple-Analiz

Kripto para birimleri ile ödemeler son yıllarda dünya üzerinde popülerliğini artırmaya devam ediyor. Dijital varlıkların benimsenmesi, Ripple (XRP) gibi altcoinlerin küresel ödeme sistemi olan SWIFT‘e bir alternatif olarak şirketlerin kullanımına açılmasını sağlıyor.

2017 yılından bu yana Ripple ile ortaklaşa çalışan Airwallex, Shopify‘daki ödemelerde artık XRP‘nin kullanılmasına olanak sağlayacak.

Kanadalı merkezli devasa bir e-ticaret şirketi olan Shopify, çok büyük bir müşteri potansiyeli barındırmakta. Amazon ile rekabete girebilecek derece büyük bir şirket olarak görülen Shopify, XRP ile ödemeleri ilerleyen süreçte başlatacak.

Airwallex Ortaklıklardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ravi Adusumilli ise bu yeni hamle hakkında şu sözleri aktardı:

 

“BU YENİ ATILIMIMIZ, HEM PLATFORMLAR ÜZERİNDE SATIŞ YAPAN TÜCCARLAR HEM DE ALIM YAPAN KULLANICILAR İÇİN YENİ BİR ÖDEME YÖNTEMİ SEÇENEĞİ OLUŞTURACAK.”

 

Ripple İçin Son Durum Ne?

Tesla’nın BTC satışlarından etkilenen Ripple haberimizin yazıldığı esnada 0.35 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Kritik bir direnç noktası olan 0.3757 doları aşmayı başaramayan XRP, tekrardan geri çekilmeye başladı. İlerleyen saatlerde düşüşlerin devam etmesi halinde ise okurlarımız 0.3072 dolar desteğini takip etmeleri gerekmekte. 0.3757 dolar direncini aşması halinde volatil bir şekilde değer kazanabilecek olan XRP, 0.3072 dolar desteğini kaybetmesi halinde devasa bir çöküş yaşayabilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *