«
Dava

Toplam piyasa değerine göre en büyük 8. kripto para birimi XRP, aslında piyasanın durumuna kıyasla çok iyi tutundu. Lider kripto para birimi Bitcoin’in %10 düşüş yaşadığı günlerde yerinde tutunan ve 0,75 dolar desteğinin altına inmeyen XRP, bunu aslında dava ile ilgili umutlara bağlayabilir.

XRP ekosisteminin de çok yakından tanıdığı savunma avukatı James K. Filan, paylaştığı son gelişmede ise bu umutları canlandırdı. Filan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a açılan davada dönüm noktasına gelindiğini ifade etti.

XRP fiyatı ise bu gelişmeler ve önemli ralli beklentileri sayesinde tutunuyor.

Tweet Baybilen Kripto Haber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peki bu olumlu gelişme tam olarak ne?

SEC, Ripple’ın adil bildirim savunmasına karşı harekete geçerek Ek Yetki Mektubu bildiriminde bulundu. Ünlü avukat Hogan’a göre SEC şu an Ripple’ın bu savunmasını kırmaya çalışıyor ve mahkeme SEC’nin bu bildirimine olumlu yanıt verirse, XRP çok ciddi bir darbe alabilir.

SEC’nin bunu daha önce Fife davasında kullandığını belirten avukat, buna rağmen XRP davasının çok farklı olduğunu aktardı. Fife davasında savunma yapan taraf davadan tamamen kurtulmak için bu taktiği kullanmıştı. Ripple’da ise davanın tamamı değil sadece belirli noktalar için bu dile getiriliyor.

SEC, Fife karşısındaki davasını tam olarak bu bildiri ile kazandı ve şimdi XRP için risk artıyor. Buna rağmen XRP’nin bu bildirimden kurtulması kesinlikle erken zafer naralarının atılmasını sağlayabilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *