«
Xrp-Dava

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile ileriye dönük yapıcı bir yol bulmak istiyor. 24 Eylül’de Fox Business ile yaptığı röportajda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP hakkında mutlak kesinlik varsa Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile anlaşmaya istekli olacağını söyledi.

“SEC ile ileriye dönük yapıcı bir yol bulabildiğimiz ölçüde, elbette bunu bulmak istiyoruz. İleriye dönük olarak XRP’nin ne olduğu konusunda net bir kesinlik olmadıkça, ne zaman karar vereceğine dair bir senaryo yok.”

Ripple, piyasaya ve SEC yargıcına, XRP’nin faydasını kanıtlamak konusunda kararlı görünüyor.

“XRP’nin nasıl son derece güçlü bir araç olabileceğine dair net bir vizyonumuz var…Kripto topluluğunda ve XRP topluluğunda, bununla harika şeyler yapan başka birçok insan var.”

Garlinghosue, XRP Ledger’ın, yerel kripto para birimini petrol ve altınla karşılaştırarak, şirketin kuruluşundan önce var olan, merkezi olmayan bir açık kaynaklı teknoloji olduğunu vurguladı.

SEC’in Ethereum hakkındaki belirsiz ifadeleri, Garlinghouse’a göre düzenleyicinin kesinlik eksikliğini gösteriyor. Ajansın kripto para biriminin (XRP) menkul kıymet statüsüne geri adım attığını iddia etti.

“Bence netlik eksikliği var ve olmaya devam ediyor.”

Muhtemel çıkar çatışmalarından bahseden Garlinghouse, davanın zamanlamasının şüpheli olduğunu söyledi.

“Bu soruyu çok alıyorum. Zamanlama berbat. Bu iyi bir görünüm değil.”

Netlik eksikliğinden şikayetçi olmasına rağmen, Ripple patronu, kriptonun “Vahşi Batı” gibi olduğu fikrine katılmadığını ve endüstrinin zaten düzenlendiğini iddia etti.

“Kripto düzenlenir…SEC bu konuda daha fazla yetki isteyebilir.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *