«
Shiba-Inu

Hint kripto para borsası Giottus, Salı günü yapılan açıklamaya göre Shiba Inu (SHIB) için mevduat açtı.

Aralık ayının ortalarında, başka bir meme kripto para birimi olan Floki Inu (FLOKI) için de destek ekledi.

Borsa, girişimciler Vikram Subburaj ve Arjun Vijay tarafından 2018’de başlatıldı. Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) kötü şöhretli bir şekilde finansal kurumlara kripto para birimleriyle uğraşan şirketler ve bireylerle bağları kesmelerini emretmesinden hemen sonra zorlu bir başlangıç yaptı.

Giottus’un başlangıçta sıradan bir spot borsa olarak piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak yasak, planı tomurcukta engelledi. Daha sonra şirket, eşler arası bir değişim olarak çalışmaya başlamak zorunda kaldı.

2020’de Hindistan kripto para topluluğu, Yüksek Mahkeme’nin RBI yasağını bozmasıyla büyük bir kazanç elde etti.

Giottus, bankacılık desteğini geri kazandıktan sonra işlem hacminde ve aylık kayıtlarda önemli bir büyüme kaydetmeyi başardı.

Chennai merkezli borsa, son 24 saatte 207 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Giottus’tan önce Shiba Inu, Unocoin, ZebPay ve CoinDCX gibi büyük Hint borsaları tarafından listelendi.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC), 2021’de Hindistan borsalarında en çok işlem gören altcoinler arasındaydı. İki kripto para birimi şu anda piyasa değeri açısından baş başa. SHIB kısa süre önce MATIC’in altına düştü ve şu anda 14,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. sırada yer aldı.

Bu arada, kripto para birimi endüstrisinin geleceği dengede kalmaya devam ediyor. Hindistan hükümeti, dijital varlıkları düzenlemek için çok konuşulan yasa tasarısını sunmadan Aralık ayında Kış Oturumunu sonlandırdı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *