«
Matic

Polygon (MATIC) , ölçeklendirme sorunlarını çözmek için yaratılmış Ethereum tabanlı bir platformdur. Eski adı ve halihazırdaki simgesi MATIC’tir.

Eski adı MATIC olan Polygon, Ethereum blok zincir ağına katkılarda bulunmuş bir ekip tarafından yaratıldı ve 2017 yılının Ekim ayında piyasaya sürüldü. Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun, Polygon ekibinin kurucu liderleridir.

MATIC, Ethereum altyapısına sahip bir platformdur. Akıllı sözleşmelerin ölçeklenebilir ve özerk biçimde yönetilmesi adına geliştirilen bir plazma çerçevesine sahiptir. Proof of Stake ve Plazma üzerine inşa edilmiş düzeni geliştirmeyi amaçlayan bir işleyişi vardır.

MATIC, Ethereum ekosisteminde “katman 2 ölçeklendirme çözümü” olarak tanımlanan Matic Network Baybilen Kripto Haberbir platformdur. Daha büyük ekosisteme ölçeklenebilmek, zincir üzerinde yapılan işlemlerinin blok onay süresini kısaltmak, sınırsız sayıda merkeziyetsiz uygulama barındırabilmek gibi yenilikleri Ethereum ağına kazandırdı.

En çok merak edilenlerden sorulardan biri MATIC madenciliği yapılıyor mu? MATIC, madenciliği yapılan bir para türü değildir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *