«
Poly-Network

Yakın zamanda Poly Network’te 600 milyon doları çalan kötü şöhretli hacker, fonları iade etmeye başladı. Hareket, Poly Network’ün şirketin çok büyük miktarda para kaybettiğini açıklamasından bir gün sonra geldi.

Şimdiye kadar saldırgan, Poly Network tarafından belirlenen cüzdana USDC cinsinden 10.000 ABD Doları geri gönderdi. Özellikle, yukarıdaki tutarı Çarşamba günü saat 8:46 UTC’de gönderdiler. Dahası, ilk işlemden 15 dakika sonra bilgisayar korsanı Poly Network cüzdanına tekrar 1 milyon dolar daha gönderdi.

Bilgisayar korsanlarından başarılı bir şekilde fon almak için Poly Network yaklaşık 3 cüzdan hazırladı. Kesinlikle, Poly Network cüzdanları Ethereum, Binance Smart Chain ve poligon üzerinde yarattı.

Saldırganların ne kadar gönderdiğini karşılaştırdığımızda, hacker’ın çaldıkları her şeyi göndermek için kat etmesi gereken uzun bir yol olduğu çok açık. Ayrıca, parayı geri göndermeden önce, bilgisayar korsanı bir işlemde gizemli bir mesaj yazdı.

Mesaj okur,

ŞİMDİ “GİZLİ İMZALAYICIYA” BAĞIŞLARI KABUL EDİN. PUBKEY İLE MSG’NİZİ ŞİFRELEYİN.

Rapora göre, bilgisayar korsanı mesajı esas olarak biraz endişe göstermek için yazdı. Ayrıca, çalınan fonları geri getirmeye hazır olduklarını dünyaya bildirmek için bir taktik olarak kullandılar.

Ayrıca, Poly Network üyesi Neo olan O3 Labs, saldırganın büyük olasılıkla siyah şapka yerine beyaz şapkalı olduğunu belirtti. Poly Network olayı içinde, O3 Labs zincirler arası protokolü 03 Swap’ın bazı işlevlerini durdurdu.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *