«
Polkadot

Dan Morehead. Kaynak: bir video ekran görüntüsü, Youtube/Bloomberg Markets and Finance

Kripto yatırım fonu Pantera Capital CEO’su ve kurucusu Dan Morehead’e göre, akıllı sözleşme protokolü Polkadot’un DOT tokeni ve ödeme protokolü Terra’nın LUNA’sı, 2022’ye girerken “en umut verici” tokenler.

Bu hafta CNBC’de bir röportajda konuşan Morehead, multi-blockchain geleceğine güçlü bir şekilde inandığını ve bunun Terra’da bu kadar iyimser olmasının nedenlerinden biri olduğunu söyledi.

Morehead, “Sanırım hepimiz gelecekte sadece bir blok zinciri olmayacağı, belki de 10 veya 20 çok önemli blok zinciri olacağı sonucuna varıyoruz” dedi.

Protokolün ilk merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin 2022’nin ilk çeyreğinde hayata geçmesi gerektiğini belirterek, “değerin bir blok zincirinden diğerine taşınmasına yardımcı olacağından” Polkadot’un gücünün burada olduğunu ekledi.

Morehead, Polkadot ekosistemi hakkında “Orada çok büyük bir ivme görüyoruz” dedi.

Pantera’nın kurucusu Terra hakkında yorum yapan birçok insanın LUNA’yı yeni keşfettiğini söyledi.

Morehead, “Şu anda 31 milyar dolarlık bir piyasa değeri var, bu yüzden hala büyüyebileceği çok fazla alana sahip” dedi.

Ayrıca, protokolün şu anda üzerine inşa edilmiş üçüncü en büyük stablecoin olan UST’ye sahip olduğunu ve “çok, çok hızlı bir oranda” büyüdüğünü de sözlerine ekledi.

Piyasa değerine göre (Coingecko’da) 20. sırada yer alan UST, bu yıl Ocak ayında 200 milyon ABD dolarından daha az olan değere kıyasla bu ay 10 milyar ABD dolarına ulaştı.

Son olarak röportajda Pantera patronu, risk yönetimi için merkezi olmayan bir pazar olan Risk Harbor hakkında “çok heyecanlı” olduğunu söyleyerek DeFi’deki sigorta nişinden bir jetona da işaret etti.

Morehead, “Gerçek dünyada ve özellikle şu anda DeFi ekosistemi için ihtiyaç duyduğumuz bu farklı sigorta türlerinin tümü, Risk Limanı’nda merkezi olmayan bir şekilde yapılabilir” dedi.

Pazarın şimdilik DeFi’ye odaklanmış olmasına rağmen, “gelecekte her türlü sigorta ürününe yayılabileceğini” de sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *