«
Kripto

Kripto analisti ve fenomen Elliot Wainman, kripto piyasası genel olarak toparlanmaya devam ederken ve Bitcoin 47.000 dolar seviyelerinde seyrederken, önümüzdeki haftalarda patlamaya hazır olduğuna inandığı birkaç altcoin’i açıkladı.

YouTube’da 347.000 aboneye sahip olan Wainman, yeni videosunda Ethereum’un (ETH) Mayıs ayındaki büyük düşüşünden önce ulaştığı zirveye hala yaklaşamadığı için büyük olasılıkla yükselmeye devam edeceğini söyledi. Wainman, Ethereum’un bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına (Proof of Stake – PoS) geçmek için gerekli adımları attıkça ve EIP-1559 yükseltmesini uygulamaya devam ettikçe, Ethereum’un büyük bir arz düşüşü yaşayacağına dikkat çekiyor.

“ETH kelimenin tam anlamıyla yanıyor (burning). Proof of Stake’e geçiş bunu daha da gözle görülebilir hale getirecek ve EIP-1559’u henüz MetaMask ve büyük DApp’lerin (Merkeziyetsiz Uygulamalar) henüz desteklenmediğini unutmamak gerekir. Bu şimdiye kadar inanılmaz bir arz düşüşü olsa da henüz bir faydasını görmedik… Kurumsal yatırım ürünleri için Ethereum pazar payı hızla yükselmeye devam ediyor… 2020’nin başından beri tam anlamıyla söylediğimiz gibi Ethereum, Bitcoin’in piyasa değerine ulaşmaya başlayacağı kurumsal destekli bir ralli için hazırlanıyor.”

5 Ağustos’ta başlatılan EIP-1159 güncellemesi, Ethereum ağına, bir işlem her işlendiğinde dolaşımdaki arzdan belirli bir miktarda ETH’yi kalıcı olarak kaldıran (burning) bir ücret yakma mekanizması getiriyor. Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi beklenen hisse kanıtı yükseltmesi (PoS), bazı analistlerin Ethereum’un yıllık enflasyon oranını önemli ölçüde azaltabileceğini söylediği bir olay olan madencilikten staking’e geçiş anlamına geliyor. Wainman ayrıca resmi olarak duyurulan 12 Eylül tarihinde Cardano (ADA) blok zincirinde akıllı sözleşmeler (smart contract) başlatılacağı için bu tarihe kadar ADA’nın fiyatının yükselmeye devam edeceğini düşünüyor.

“Charles Hoskinson, Cardano’da akıllı sözleşmelerin etkinleştirilmesi için aslında net bir tarih belirledikleri açıklamasını yaptı… Artık yatırımcılar Cardano’nun içerisindeki evrene erişmek için ADA’yı kullanmaya başlayacaklar.”

Ünlü analist, Cardano ağında çıkacak olan akıllı sözleşme projelerinin muhtemelen iyi performans göstereceğini düşündüğünden yatırımcılara onları takip etmeleri gerektiğini ekledi. Daha sonra Wainman videoda, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünü ve merkezi olmayan borsa Sushiswap’ı (SUSHI) ele aldı. Ünlü analist, Sushiswap’ın NFT pazar yerini aktif hale getirdiğini belirtti. Wainman, stabilcoin odaklı bir borçlanma ve borç verme platformu olan Terra’yı (LUNA) öne çıkarmaya devam ediyor. Wainman, LUNA’nın Coinbase borsasında listeleneceğini düşündüğü için rallinin henüz bitmediğini düşünüyor. Son olarak Wainman, 7 Ağustos’tan beri takip ettiğini söylediği bir kripto para olan QuickSwap’tan (QUICK) bahsediyor. Quickswap, Polygon ağındaki bir numaralı merkeziyetsiz borsadır (DEX). Wainman’ın görüşüne göre QUICK, kullanıcı ve işlem sayısı açısından SushiSwap ve Uniswap gibi diğer büyük merkeziyetsiz borsalarla başa baş gittiğinden, kabaca 273 milyon dolarlık bir piyasa değeriyle henüz hak ettiği değeri görmemiş olabileceğini belirtti.

Toparlayacak olursak ünlü analist Elliot Wainman’ın büyük potansiyel gördüğü altcoin’ler şunlardır;

  • Ethereum (ETH),
  • Cardano (ADA),
  • Terra (LUNA),
  • SushiSwap (SUSHI),
  • QuickSwap (QUICK)

Kaynak: https://bitcosar.com/

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *