«
Altcoin-Btc

Bitcoin (BTC), başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti. Bir yıl önce 10.000 dolardan işlem görüyordu, hızlı bir şekilde 2021’e geçti, şimdi 43.000 dolar destek olarak görev alıyor. Ülkelerin yanı sıra, finansal kurumların benimsemesi küresel çapta bir kabul sürecini meydana getirdi. Peki, önümüzdeki 12 ay için BTC hakkında neler söyleyebiliriz?

 

Şu anda Bitcoin (BTC)’de nerede duruyoruz?

Popüler trader Pentoshi, bir dizi tweet’te Bitcoin’in daha geniş durumunu yansıtmak için analizlerini paylaştı. Yazım sırasında Bitcoin, S eğrisinde “erken çoğunluk” (early majority) aşamasındaydı. Aşağıdaki grafik de görülmektedir.

Önümüzdeki 12 ayda Bitcoin (BTC)’den neler bekleyebiliriz?

İlk analistimiz Pentoshi, Bitcoin’in benimsenmesi konusunda şunları söylüyor;

 

”Önümüzdeki yıl gerçekleşmesi muhtemel olan benimseme hakkında konuştuğunuz zaman, BTC’nin gerçekten ne kadar kıt olduğunu fark etmeniz önemli. Bu kıtlık, Bitcoin tarafından programlandı ve önümüzdeki yıl insanların batıracağı zaman. Kurumlar kripto paralarınızı satın alıyor.”

 

Pentoshi bu açıklamada, büyük oyuncuların kıt Bitcoin arzını ele geçirdiğini söylüyor. Analist ayrıca, en büyük kripto para birimi için bir yükseliş senaryosu öngördüğü şu yorumları yaptı;

 

”Önümüzdeki yıl: Bitcoin’i benimseyen 1 ile 3 ülkeye ulaşıyoruz. Twitter sadece entegre etmekle kalmıyor, bilançosuna da katıyor. Birçok şirketin BTC’ye erişmesine izin veren çoklu ETF onayları da var. Halka açık 10 şirket bunu gelecek yıl kabul edecek. Gelecek yılın benimsenmesi bu yıldan fazladır. Olacaklar bunlar.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *