«
Okcoin-

Kripto para birimleri modaya uygun hale geldikçe sürekli ilgi gören üçüncü ve sıklıkla göz ardı edilen bir hizmet kategorisi ve şirketler dijital varlık ticaret platformlarıdır. OKCoin, çeşitli ülkelerdeki düzenleyici kurumların artan baskısı altında olmasına rağmen, dünyadaki bu değişimlerin en büyüklerinden biridir.

Star Xu Baybilen Kripto HaberOKCoin, 2013 yılında Çin’de CEO’su olan Star Xu tarafından kuruldu. OKCoin, Çin ve ABD’deki çeşitli risk sermayesi şirketlerinden ilk yatırımlarda birkaç milyon dolar topladı. Star Xu, Yahoo ve Alibaba’daki ipuçlarını da içeren teknoloji yönetiminde bir arka plana sahip ve arama algoritmaları geliştirmek için çalıştı. Aynı zamanda bir dosya paylaşım servisi olan DocIn.com’un Baş Teknik Sorumlusu idi.

2013 yılında kuruluşundan bu yana, OKCoin kullanıcı tabanı ve işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından biri haline geldi. Ayrıca, bir mobil tüketici ödemesi ve borç verme uygulaması hizmeti ile genişledi.

OKCoin’in kripto para birimi dünyasında hızla öne çıkması, son yıllarda çeşitli tartışmalar ve düzenleyici konular da dahil olmak üzere bir dizi engelle karşılandı. Bununla birlikte, OKCoin liderleri, hizmetlerini mümkün olan en iyi şekilde sunmaya devam etme niyetlerini açıkça belirtmişlerdir ve borsa, uluslararası kripto para birimi işlemlerinin popüler bir merkezi olmaya devam etmektedir.

Çinli yetkililer gelecekte kripto para birimine yönelik düzenleyici tutumlarını değiştirirlerse, OKCoin’in etkilenmeye devam etmesi muhtemeldir. Ancak, geçmiş herhangi bir gösterge ise, OKCoin muhtemelen bu durumda yeni düzenlemeleri karşılamak için mümkün olduğunca iyi adapte olacaktır.

 

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *