«
Xlm

Stellar (XLM) 2014 yılında Joyce ve Jed McCaleb tarafından kurulmuştur ve varlık transferlerinebir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. McCaleb’ın kuruculuğunu üstlendiği Stellar.org isimli ve herhangi bir kar amacı olmayan bir organizasyon tarafından yönetilen bu ağ, sınır ötesi transferlere ve ödeme sistemlerindeki yüksek ücret ile düşük hız sorununa odaklanmıştır.

Stellar’da ki temel amaç uluslararası varlık transferini hızlı ve ucuza sağlamaktır. Günümüz bankacılık sisteminde kullanılan Swift sistemi ile transfer yapmak istediğinizde işlemlerimiz hem yavaş ilerlemekte hem de yüksek aracılık ücretleri ile gerçekleştirilmektedir. Tüm bunları göz önünde bulundurursak Stellar (XLM) ile tüm bunlar hızlı ve düşük ücretlere gerçekleşmektedir.

Stellar proje olarak her ne kadar Ripple (XRP)’a benzese de onları ayıran belli başlı farklar bulunmaktadır. Örneğin, Stellar’ın bir şirket tarafından yönetilmemesi, açık kaynak kodlu olması ve tedarik haritasındaki farklılıklardan söz edilebilir.

Stellar Madenciliği Nasıl Yapılır?

Stellar, madenciliği yapılmayan bir kripto para birimidir. Piyasaya sunulabilecek toplam stellar lumens miktarı belli değildir. Stellar Lumens’in ana hedefi finansa sektörüdür. Bu özelliği sayesinde anlık olarak birçok işlemin yapılmasına olanak sağlar.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *