«
Mark-Cuban-Doge

Ünlü milyarder Mark Cuban, müşterilerin ödeme yapmak için Bitcoin (BTC) yerine Dogecoin’i (DOGE) tercih ettiğini söyledi. Fox Business ile yaptığı yeni bir röportajda, iş adamı, mekanlarındaki müşterilerin BTC yerine Dogecoin’de ödeme yaptığını çünkü Bitcoin’in hızla değer kazanma eğiliminde olduğunu söyledi.

“Pek çok insan Bitcoin ile ödeme yapmıyor çünkü gerçekten önemli bir varlık. Saklanabilen bir değeri var ve müşteriler bu değerin artmasını istiyor. Bu yüzden insanların BTC ile ödeme yaptığını görmezsiniz. Ancak birçok insan Dogecoin ile ödeme yapıyor.

Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi Cuban, taraftarların kendi web sitesinde her iki kripto para ile ödeme kabul etmesine rağmen BTC üzerinden bilet ve eşya satın almak için Dogecoin kullanmayı tercih edildiğini söyledi. Cuban, bu eğilimin önümüzdeki NBA sezonunda da devam etmesini öngördüğünü söyledi.

“Sezon dışında ayda binlerce dolarlık mal satıyoruz ve sezon başladığında aylık kazandıklarımızın DOGE ile haftada bir olmasını bekliyorum. Ve bu gerçekten, DOGE’nin harcaması kolay olduğu ve insanların onu sonsuza kadar elinde tutmak istemeği için gerçekleşiyor.”

Cuban daha önce Dogecoin’i ödeme yapmak için piyasadaki “en güçlü” kripto para birimi olarak öven açıklamalar yapmıştı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *